Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Barosu’ndan Saygı Duruşu

İzmir Barosu’ndan Saygı Duruşu
İzmir Barosu üyesi avukatlar tarafından, Ankara’daki bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler anısına İzmir Adliyesi Baro Vestiyeri önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

 
Saygı duruşu öncesi bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Avukat Aydın Özcan, "Son dönemde birçok yurttaşımızı terör olaylarından dolayı yitirdik. İçimiz kan ağlıyor, acımız büyük. Hep birlikte yurttaşlarımızı yitirmenin üzüntüsünü kalbimizde yaşıyoruz. Bu eylemlerin ülkemizde son bulması için hep birlikte ortak aklı harekete geçirmemiz lazım. Bu anlamda barolar ve hukukçular olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Savcıları, hakimleri göreve davet ediyoruz. Olayın sorumluları derhal bulunarak yargı önüne çıkartılıp, hesabı sorulmalıdır. Ülkemize bu acıyı yaşatanlar en ağır şekilde cezalandırılmalı. 10 Ekim’de birçok yurttaşımızı yitirdik. Ölenler arasında Ankara Barosu üyesi genç meslektaşımız da var. Ölenlerin anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum" dedi.
 
Baro Başkanı Özcan’ın konuşmasının ardından avukatlar, Ankara’daki bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Yayın Tarihi : 13.10.2015 : 15:48

Etiketler : İzmir    Barosundan    Saygı    Duruşu    Flaş    Haber   


Yorumlar

7921
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN