Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balbay Ankara'daki Katliamı Lanetledi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ankara'daki katliamı lanetledi. Balbay, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda CHP'nin birleştirici güç olduğunu dile getirdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ben TV'de ekrana gelen Seçim Arenası programında Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı. 

1 Kasım'a giden yolda, Ankara'da yaşanan terör saldırısının siyaseti ikinci plana ittiğini dile getiren CHP'li Balbay, olay yerinde yaptığı gözlemde kendisini kıyamet ötesi bir yerde hissettiğini söyledi. Katliamın yaşandığı yeri görünce öfke duyduğunu ve haykırmak istediğini belirten  Balbay, "Bu büyük acıdan büyük bir kardeşilik çıkarmak zorundayız." dedi. Balbay Ankara Garı'nın önündeki alanın "Kardeşlik Meydanı" adıyla düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Cilasun'un, "Katliamda hayatını kaybedenlerin cenazelerinde ve CHP'lilerin yer aldığı alanlarda atılan bazı sloganlar CHP'nin iyi niyetini suistimal eder mi?" sorusuna da, Balbay, "Her şeyden önce biz bu büyük acının ve yaranın bir an önce kapanmasını istiyoruz. Suistimal olarak değil de farklı düşüncedeki insanların fırsat zemini olarak gördükleri noktasında değerlendiriyorum." dedi. Konuya ilişkin bir de Balkan atasözüyle ekleme yapan Balbay, "Kardeşe kardeş demeyen, yabancıya efendi der." ifadesini kullandı.

Programda Başbakan Davutoğlu'nun da canlı bombalar ile ilgili sözlerine tepki gösteren CHP'li Balbay, "Makul şüphe sadece hükümete zarar vermek mi? Bu ülkeye zarar veren makul şüpheli olamaz mı?" diye sordu.

Öte yandan 3 olasılıklı bir 1 Kasım sonucu gördüğünü dile getiren Balbay, ihtimalleri AK Parti-CHP, AK Parti-MHP yahut yüzde 30'luk oyu aşmaları durumunda azınlık hükümetinde tek başına CHP olarak değerlendirdi. AK Parti'nin İzmir'deki liste değişimini de değerlendiren Balbay, "Ha Ali Veli, ha Veli Ali" ifadesini kullandı.

Öte yandan programın sonuysa basın buluşması şeklinde gerçekleştirdi. Program bittikten sonra CHP İzmir Milletvekili gazeteci yazar Mustafa Balbay ve Ben TV çalışanları bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayın Tarihi : 13.10.2015 : 13:10

Etiketler : mustafa balbay    seçim arenası    ben tv    siyaset    program    1 kasım    ankara    saldırı    bomba    chp    ak parti    izmir    burak cilasun   


Yorumlar

3382
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN