Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğretmenler Barışı Kağıtlara Yazdı

Öğretmenler Barışı Kağıtlara Yazdı
Ankara’daki terör saldırısı nedeniyle iki günlük grev kararı alan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim Sen Marmaris Şubesi üyeleri, Marmaris Atatürk Anıtı önünde toplanarak yere yapıştırdıkları kağıtlara barış dileklerini yazdı.

 

Ankara’daki patlama nedeniyle iş bırakan öğretmenler grevin ikinci gününde, hayatını kaybedenlerin fotoğrafları ile Marmaris Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Bombalı saldırıyı kınadıklarını söyleyen Eğitim Sen Marmaris Şube Başkanı Altan Kumbasar, yaptığı konuşmada eğitimde uygulanan 4+4+4 sisteminin ülkeyi en az 30 yıl geriye götürdüğünü öne sürerek, "Şu an hükümet yanlısı bir memuriyet oluşturuluyor. Kendilerine karşı duranlar yerlerinden ediliyor. Bunun önünde dik durmak bizlerin boynunun borcudur" dedi.
 
Eylemde söz alan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı da, polisin kendilerine engel olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz gün patlamanın ardından haklı tepkimizi göstermek için yine bu meydanda toplandık. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’na yürümek istediğimizde bizlere izin verilmedi. Oysa şehitlerimizin ardından düzenlenen bayrak yürüyüşünde polis Marmaris’te korteje eşlik etti. Burada bir haksızlık söz konusu" dedi.
 
Grup, yere yapıştırdığı kağıtların üzerine barış dileklerini ve düşüncelerini yazdıktan sonra bir süre oturma eylemi yaptı. Oturma eyleminin ardından grup olaysız dağıldı.

Yayın Tarihi : 13.10.2015 : 12:51

Etiketler : Öğretmenler    Barışı    Kağıtlara    Yazdı    Genel   


Yorumlar

7563
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN