Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üç Aydır İşadamlarını Dolandırmaya Çalışıyorlar

Üç Aydır İşadamlarını Dolandırmaya Çalışıyorlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, adı kullanılarak İzmir’deki iş adamlarından ameliyat olacak bir hasta için para toplamaya çalışıldığı gerekçesiyle üçüncü kez suç duyurusunuda bulundu. Kendisini Buğra Gökçe adıyla tanıtan ve hesap numarası veren kişinin, geri arayanlara da telefonu "Buğra Gökçe" diye açtığı, "Sesiniz farklı" tepkisine ise "soğuk algınlığı nedeniyle" yanıtı verdiği öne sürüldü.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Ankara Çankaya Belediyesi’nden gelen ve Fen İşleri, Raylı Sistemler gibi yatırımcı birimlerin başında bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe’nin adı kullanılarak İzmirli iş adamlarından ’ameliyat olacak bir hastaya destek’ adı altında üç aydır para toplanmaya çalışılıyor. Temmuz ayından itibaren ekim ayına kadar, İzmir’de yatırımları olan işadamlarını Gökçe’nin makamından aradığını veya direkt kendisi olduğunu söyleyen bazı kişiler, tedavi için gerektiğini söyleyerek paraistedi. Durumu öğrenen Buğra Gökçe, Cumhuriyet Savcılığı’na iki kez suç duyurusunda bulundu. İlk suç duyurusu ’suç oluşmadığı’ yani herhangi birisinin bu kişi veya kişelere para vermediği gerekçesiyle takipsizlikle sonuçlandı. İkinci suç duyurusuyla ilgili ise kovuşturmanın sürdüğü kaydedildi.
 
’SESİN DEĞİŞİK’ ŞÜPHESİNE, ’SOĞUK ALGINLIĞINDANDIR’ YANITI
 
Buğra Gökçe, Ekim ayı başında yine aynı dolandırıcılık girişimiyle karşı karşıya kaldı. İzmirli ünlü işadamları, kendini Buğra Gökçe olarak tanıtan kişiler tarafından arandı. Yine ameliyat olacak bir hasta için 80- 120 bin euro arası para gerektiğini belirten kişi, aradığı işadamlarına, diğer işadamalarının belli miktarda destek verdiğini söyledi. Paranın yatırılacağı hesap numarasını bile verdi. Dolandırıcı tarafından aranan işadamaları, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile temasa geçerek durumu iletti. Bunun üzerine belediye çalışanlarından birinin kendisini Gökçe olarak tanıtan kişinin telefonunu aradığı, bu kişinin telefonu, "Buğra Gökçe" olarak açtığı, sesinin farklı geldiği söylenince ise soğuk algınlığı nedeniyle olabileceğini söylediği öne sürüldü.
 
Belediye çalışanının Gökçe’nin numarasının farklı olduğunu söylemesi üzerine bu kişinin görüşmeyi sonlandırdığı bildirildi. bUĞRA Gökçe, son dolandırıcılık girişimiyle ilgili geçen hafta cuma günü Emniyet Müdürlüğü’ne durumu bildirdi. Gökçe dün de Cumhuriyet Savcığı’na suç duyurusunda bulundu. Aranılan telefon numarası ve paranın yatırılması için gönderilen hesap numarası mesajını da verdi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediye ve bürokratlarının herhangi bir proje, etkinlik, yardım organizasyonu ya da sağlıkla ilgili bir konuda kimseden para talebinde bulunmadığını vurgulayarak, bu tür taleplerle karşılaşanların İzmir Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçmesini istedi.
 

Yayın Tarihi : 13.10.2015 : 11:43

Etiketler : Büyükşehir    Bürokratının    Adıyla    Üç    Aydır    İşadamlarını    Dolandırmaya    Çalışıyorlar    Genel   


Yorumlar

5373
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN