Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnşaatın Yüzde 75'i Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Kasaplar Meydanı’nın altında oluşturmaya başladığı iki katlı otopark ile üstündeki meydan düzenlemesi çalışmalarında betonarme inşaatların yüzde 75’ini tamamladı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent dokusunu bozmadan otopark ihtiyacına çağdaş çözümler üretmek amacıyla yaşama geçirmeye başladığı Buca Kasaplar Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan düzenlemesi betonarme çalışmalarında yüzde 75 seviyelerine geldi. Türkiye’nin en büyük tam otomatik katlı otoparkı olan Alsancak Otoparkı ile Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı, Alsancak Spor Salonu Yeraltı Otoparkı ve Kültürpark Yeraltı Otoparkı’nı kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Buca’nın otopark ve meydan ihtiyacına cevap verecek projeyi tamamlamak için hızlı tempoda çalışıyor. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan düzenleme kapsamında, 150 araç kapasiteli iki katlı yer altı otoparkı inşa ediliyor. Toplam 6 bin 271 metrekarelik alanda uygulanan projeyle, yeraltı otoparkının üst kısmında kalan alanlar değerlendirilerek Bucalıların hoşça vakit geçirecekleri bir mekan haline getirilecek. Platform şeklinde yapılacak meydan düzenlemesi kapsamında tören alanı ve yeşil alanlar oluşturularak oturma grupları yerleştirilecek. Gezinti yerleri, kafeterya, heykel alanı ve yeni su elemanları ile birlikte Buca Kasaplar Meydanı, ilçeye yakışır modern bir görünüm kazanacak. 
 
10 milyon liralık proje
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Kasaplar Meydanı’nda oluşturulacak yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi için kendi mülkiyetinde bulunan eski binaların yıkımını gerçekleştirdi.  Daha önce de meydandaki özel mülkiyetlerde kamulaştırma çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, 2002-2007 yılları arasında yaptığı çalışmalarla, bölgede toplam 1912 metrekarelik alanda kamulaştırma yaptı. Kamulaştırmalar ve restorasyonla birlikte projenin toplam bedeli 10 milyon liraya yaklaştı.
 

Yayın Tarihi : 13.10.2015 : 09:53

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    buca    otopark    inşaat   


Yorumlar

8687
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN