Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirli Vekiller Sağduyu Çağrısı Yaptı

Ankara'da yaşanan korkunç facia sonrasında İzmir'in CHP'li milletvekilleri, Ben TV mikrofonuna konuştu.

 

Ankara Garı'nın önünde yaşanan ve  Türkiye'yi derinden sarsan terör saldırısının yankıları sürüyor. 

İzmir'de teröre karşı gerçekleştirilen ortak etkinliğe katılan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekilleri, Ben TV aracılığıyla teröre karşı birer mesaj verdiler. 

Mustafa Balbay, halkın gücünün terörü yenmeye yeteceğini dile getirirken, Tacettin Bayır ise istihbarat eksikliğine tepkiliydi. Daha önce yapılan "Kandil BBG evi gibi, Ortadoğu'da bizden habersiz kuş uçamaz." açıklamalarına tepki gösteren Bayır, "Kandil'i gözetlemek için kameramanların hepsini oraya gönderince burunlarının dibinde olan Ankara'yı gözetlemeyi unutmuşlar." dedi.

CHP İzmir milletvekillerinden Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ve Zeynep Altıok Akatılı ise sandık çağrısı yapan isimler oldular. Sındır ve Altıok, halkı sandığa çağırarak hesap sorma çağrısında bulundular.

Bir diğer CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit ise CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaşanan süreçte oynadığı role vurgu yapıp, CHP'nin toplumsal barışa katkı koyacağını söylerken CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in çağrısı ise emniyet güçlerine oldu. Serter bu dönemde müdahale ve gözaltılarda daha töleranslı davranılmasını istedi.

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 18:50

Etiketler : chp    izmir    milletvekilleri    mustafa balbay    tacettin bayır    kamil okyay sındır    zeynep altıok akatlı    ali yiğit    bedri serter    ankara    facia    kandil    eylem   


Yorumlar

9706
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN