Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’da Terör Lanetlendi

Bodrum’da Terör Lanetlendi
Ankara’daki bombalı terör saldırısı, Bodrum’da düzenlenen eylemle protesto edildi, sorumluların bir an önce bulunup, cezalandırılması istendi.

 

KESK’e bağlı Eğitim-Sen Bodrum Temsilciliği tarafından Belediye Meydanı’nda ’Savaşa hayır barış hemen şimdi’ sloganıyla düzenlenen eyleme Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-İş Sendikası ile bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi. Meydanda toplanan yaklaşık 400 kişi, teröre lanet okudu. ’Zulme sessiz kalan zalimin ortağıdır’, ’Yetmedi mi?’, ’Biz barış dedikçe ölüyoruz’, ’Mazlumun öc aldığı gün zalimin zulmettiği günden daha korkunç olacaktır’, ’Unutmayacağız’, ’Yası biz tutarız hesabı siz verin’, ’Katliamlar barış talebimizi engelleyemez’ yazılı dövizler taşıyan grup, ’Direne direne kazanacağız’, ’Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’, ’Faşizme karşı omuz omuza’ sloganları attı.
 
Eğitim -Sen Bodrum Temsilciliği adına açıklama yapan Serap Kesici Yaşar, "Barış talebinden rahatsız olan güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir. 10 Ekim’de yaşanan katliamın sorumlularını uzakta aramaya gerek yoktur. 7 Haziran seçimleri sonunda kışkırtıcı saldırgan politikalarını sürdüren Her ağızlarını açtıklarında akan kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak oy avcılığı yapanlar, katliamın asıl sorumlularıdır. ’İnadına barış’ diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz. Başımız sağ olsun" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından 5 dakika sessiz oturma eylemi yapan grup dağıldı.

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 17:27

Etiketler : Bodrumda    Terör    Lanetlendi    Genel   


Yorumlar

4453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN