Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara’daki Katliamda Ölenler Anıldı

Ankara’daki Katliamda Ölenler Anıldı
Bartın’da, çeşitli sendika ve sivil toplum örgütlerine üye yaklaşık 100 kişilik grup, Ankara’daki bombalı saldırıda ölenler için saygı duruşunda bulunarak basın açıklaması yaptı.

 

Eski belediye binası önünde toplanan kalabalık, 128 farklı dilde ’barış’ sözcüğünün yer aldığı dövizlerin yanında, katliamda ölenlerin adlarının yer aldığı afişi taşıdı. Ölenler için saygı duruşunda bulunan grup, saldırının ardından olay yerinde çekilen ve alanda yere konulan fotoğrafların üzerine ellerindeki karanfilleri bıraktı. Kalabalık, daha sonra 5 dakika oturma eylemi yaptı.
 
Basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Şube Başkanı İsmet İpçi, şöyle dedi:
 
"Katiller, yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde tek başına iktidar olmak için ülkeyi ateşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz. Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz."
 
Kalabalık, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 15:03

Etiketler : Bartında    Ankaradaki    Katliamda    Ölenler    Anıldı   


Yorumlar

3186
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN