Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Denizcileri Sevindiren Yol Çalışması

Denizcileri Sevindiren Yol Çalışması
Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, Nemrut Körfezi’ndeki limanlara giden Yeni Foça yolunun onarımı ve asfaltlanması için harekete geçmesi, denizcilik sektöründe memnuniyet yarattı.

 

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, yıllardır takipçisi oldukları ve çözülmesi için mücadele eden kurum ve kuruluşlardan biri olarak sorunun çözümü için harekete geçilmesini büyük sevinçle karşıladıklarını söyledi. Aliağa’nın, Ege Bölgesi’nin dış ticaretinin yaklaşık yarısını gerçekleştirdiğine dikkat çeken Öztürk, “Ülkemizin ve bölgemizin dış ticaret yükünü omuzlayan bölgeye, bu yollar yakışmıyor. Demir-çelik fabrikalarına hurda taşıyan kamyonların kullandığı Yeni Foça yolunu, aynı zamanda denizcilik ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz, bölgede yaşayan ve çalışan insanlarımız da kullanıyor. Satıh bozukluğu ve trafik yoğunluğu, can ve mal emniyeti açısından ciddi riskler oluşturuyor. Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nun, yolun 1.5 kilometrelik bölümünün asfaltlandığını, diğer bölümlerinin de imar değişikliğinden sonra onarılacağını açıklaması bizi mutlu etti. Nihayet yıllardır dile getirdiğimiz sorunun çözümü için adımlar atılıyor. Yetkililere çok teşekkür ediyoruz. 5 kilometrelik yolun geri kalan bölümünün çok kısa sürede onarılıp asfaltlanmasını bekliyoruz" dedi.
 
"İZMİR-ALİAĞA YOLU HIZLANMALI"
 
İzmir-Aliağa Yolu’nda özellikle iş saatlerinde yoğunluğun yaşanmaya devam ettiğini belirten Öztürk, kısa süre içinde hizmete girmesi beklenen Petlim Limanı ile 1 milyon konteyner TIR’ının trafiğe dahil olacağını söyledi. Günde 40 bin araç geçişinin olduğu yolun inanılmaz yoğunlukla karşılaşacağını vurgulayan Öztürk, “Aliağa’daki baş döndüren büyümeye, altyapı ayak uyduramıyor. Mevcut gömlek, bu vücuda dar geliyor. Biz, şu an Menemen’e kadar ulaşan Aliağa-İzmir Çevre Yolu’nun bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz. Ayrıca yük trafiğini rahatlatmak için bölgedeki demiryolu yatırımları acilen hayata geçirilmeli. Aliağa’ya mutlaka lojistik merkez kazandırılmalı. Nemrut Körfezi’ndeki limanları birbirine bağlayacak yollar hayata geçirilmeli. Altyapı eksiklikleri tamamlandığı takdirde, bölgedeki limanlar ve sanayi tesisleri daha verimli çalışacak, Aliağa Bölgesi Türkiye’nin en önemli dış ticaret kapısı olacaktır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 14:06

Etiketler : Denizcileri    Sevindiren    Yol    Çalışması    Bölge   


Yorumlar

7468
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN