Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Avukatlardan Teröre Tepki

Avukatlardan Teröre Tepki
İzmir Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgür Hukukçular Derneği (ÖHD) İzmir Şubesi avukatları, Ankara’da yaşanan terör eylemini Bayraklı Adliye Sarayı içerisinde ayrı ayrı protesto edip, saygı duruşunda bulundu.

 

İlk protesto ÇHD ve ÖHD tarafından adliye sarayı içinde yapıldı. Ellerinde pankartlarla ve güllerle oturma eylemi yapan yaklaşık 100 avukat, terörü ve katliamı protesto edip, sloganlar attı. Grup adına konuşan ÇHD İzmir Şube Başkanı Avukat Şule Aslan Hızal, "Ölen ve yaralanlar arasında, çocuklar, dostlarımız ve meslektaşımız var. Biz onları katledenleri ve faailerini biliyoruz. Suruç’ta Diyarbakır’da ve Ankara’da katliamı yapanlardan ve devletten hesap soracağız. Öfkeliyiz, sinirliyiz. Ölümler karşısında hep sessiz kalıyoruz. Seisimizi yüksek bir şekilde çıkartmamız lazım. İki gün boyunca İzmir’de duruşmalara girmeyeceğiz" dedi. Konuşmanın ardından avukatlar ölenler için saygı duruşunda bulundu.
 
Bir saatlik oturma eyleminin ardından, grup dışarıda da basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını ÖHD Eş Genel Başkanı Nurşan Rotinda Polat, yaptı. 10 Ekim’de Ankara’da bu ülkenin katliamlar tarihinini en büyüğü, en kanlısıyla derinden sarsıldıklarını söyleyen Polat, "Saltanatlarını sürdürmek isteyenler Diyarbakır ve Suruç’un ardından bir kez daha katliam yaparak savaşa inat barış isteyenlerin Ankara’da katıldığı ’Emek, Barış ve Demokrasi’ mitingini kana buladılar. Saray-AKP medyası cenaze günlerimizde dahi kara propagandaya devam ediyor" dedi.
 
İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ve yaklaşık 150 üye avukat, Ankara’da yaşanan terör olayında yaşamını yitiren yurttaşlar anısına İzmir Adliyesi Zemin Kat’ta saygı duruşunda bulundu. Baro Başkanı Aydın Özcan, "Gerçekten son dönemde bir çok yurtaşımızı terör olaylarından dolayı yitirdik. İçimiz kan ağlıyor, acımız büyük. Hep birlikte yurtaşlarımızızı yitirmenin üzüntüsünü kalbimizde yaşıyoruz. Bu eylemlerin ülkemizde son bulması için hep birlikte ortak akılı harekete geçirmemiz lazım. Bu anlamda barolar ve hukukçular olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Savcıları, hakimleri göreve davet ediyoruz. Olayın sorumluları derhal bulunarak yargı önüne çıkartılıp, hesabı sorulmalıdır. Ölenler arasında Ankara Barosu üyesi genç meslektaşımız da var" dedi.

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 13:59

Etiketler : Avukatlardan    Teröre    Tepki    Genel   


Yorumlar

6724
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN