Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


50 Ünite Kan Bağışı Toplandı

50 Ünite Kan Bağışı Toplandı
İzmir’in Foça İlçesi’nde faaliyetlerini sürdüren Phokaia Lions Kulübü üyeleri, düzenledikleri kampanya ile Türk Kızılayı’na 50 ünite kan bağışında bulundu.

 

Türk Kızılay’ı mobil kan aracı, Foklu Çeşme önünde 10.30 - 17.30 saatleri arasında konuşlanıp, kan bağışlarını kabul etti. Phokaia Lions Kulübü üyeleri, davet ettikleri vatandaşlardan önce kendileri kan vererek kampanyaya öncülük yaptı. Gün boyunca 50 ünite kan toplandı. Ekip başkanı Dr. Ertan Ertem bir doktor, iki felebotomist ve 2 destek görevlisiyle alım yaptıklarını, zaman zaman bazı STK’ların hem kampanya yaparak kan teminine, hem de alım sırasında kendilerine yardımcı olduğunu, Phokaia Lions kulübünün de her yıl düzenlediği kampanyalarla kendilerine önemli katkı yaptığını belirtti.
 
Phokaia Lions Kulübü 16. Dönem Başkanı Yüksel Yaparlar’da kanın sürekli ve herkesin ihtiyacı olduğu bilinciyle her yıl geleneksel olarak kan bağış etkinliği düzenlediklerini söyledi. Yaparlar, "Bu yıl 7’incisini düzenlediğimiz kampanyaya kulüp üyelerimizi, çevredeki diğer kulüplerin üyelerini, yakınlarımızı, vatandaşlarımızı davet ettik. Gelip gidişlerinden, alım sırasındaki işlemlere kadar değişik konularda yardımcı olmaya çalıştık. Kendi arkadaşlarımızdan 10 kişi öncelikle kan verdi. Havanın kapalı bulutlu olmasına rağmen iyi bir sayıya ulaştık. Stokların azaldığı bir dönemde hayati ihtiyaç olan kan teminine katkı yaptığımız için mutluyuz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 10:22

Etiketler : Ünite    Kan    Bağışı    Toplandı    Bölge   


Yorumlar

6906
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN