Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolar Güne Yükselişle Başladı

Dolar Güne Yükselişle Başladı
ABD faiz artışlarına ilişkin iyimserlikle geçen haftayı dolar karşısında yüzde 5'e yakın değer kazancı ile tamamlayan TL, Ankara'da cumartesi sabahı meydana gelen patlamanın güvenlik endişelerini tetiklemesiyle bugün gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışarak güne yüzde 1'in üzerinde değer kaybı ile başladı.

 

Cuma günü 2.89'a kadar gerileyen dolar/TL günü 2.91'in hemen altında tamamlamıştı. Kur hafta sonunda illikit işlemlerde 2.9625'e kadar yükseldikten sonra bu sabah 08:58'de 2.9411/2.9422 seviyesinde işlem gördü.

İÇ SİYASİ GELİŞMELER TAKİP EDİLECEK
 
Bir bankanın döviz masası işlemcisi, "Seçimler öncesi başkentte Türkiye tarihinin en fazla kayıp yaşandığı terör saldırısı yaşanması güvenlik endişelerini bir anda tekrar gündemin ilk sırasına taşıdı. TL diğer gelişmekte olan para birimlerinden tamamen ayrışarak dolar karşısında yüzde 1'in üzerinde değer kaybı ile güne başladı. Yurtdışı piyasalardaki tatiller nedeniyle bugün iç siyasi gelişmeler takip edilecek" dedi.
 
BAKANLAR KURULU TOPLANACAK
 
Bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Selami Altınok, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek. Davutoğlu 1300'da AKP MYK toplantısına katılacak Bakanlar Kurulu ise 1630'da toplanacak.
 
İKİ CANLI BOMBA
 
Cuma günü akşam saatlerinde 3.10 civarında işlem gören sepet bazında TL aynı saatte 3.1421/3.1436, 3.27 civarındaki euro/TL ise 3.3431/3.3450 seviyesindeydi. DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin de aralarında olduğu çok sayıda sendika ve meslek örgütü üyelerinin yanı sıra HDP'lilerin de katılacağı "Emek, Barış ve Demokrasi" mitingi öncesinde Ankara Garı önündeki toplanma yerinde ardı ardına iki canlı bombanın kendilerini patlatması sonucu şu ana kadar başbakanlıkta yapılan açıklamaya göre 97, HDP'den yapılan açıklamaya göre ise 128 kişi yaşamını yitirdi.
 
REUTERS

 

Yayın Tarihi : 12.10.2015 : 09:49

Etiketler : dolar    abd    faiz    ankara    canlı bomba       


Yorumlar

4364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN