Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de İki Gün Hayat Duracak

İzmir’de İki Gün Hayat Duracak
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Ankara’da barış mitinginde yaşanan katliama iki gün hayatı durdurarak tepki koyacak. İzmir’de belediye otobüsleri çalışmayacak, çöpler toplanmayacak, hastanelerin acil servisleri dışında hizmet verilmeyecek, öğretmenler okula gitmeyecek.

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB)ve Türk Tabipler Birliği (TTB) ile birlikte 12- 13 Ekim’de İzmir’de grev yapacaklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı:
 
"Sabah işyerleri önünde basın açıklaması yaptıktan sonra saat 11.00’da Basmane’de toplanacağız, Montrö Myedanı, Lozan Meydanı’ndan yürüyüp Gündoğdu Meydanı’na çıkacağız. Burada sadece Ankara barış mitinginde değil daha önceki patlamalarda hayatını kaybeden insanlarımız için denize karanfil bırakacağız. Oturma eylemi ve basın açıklaması yapacağız. Yürüyüşe katılacak olanların koyu renk giymelerini ve ellerinde hiçbir flama bulundurmamalarını istiyoruz. Yarın (pazartesi) mimar ve mühendiser, kamu çalışanları, belediye işçileri, öğretmenler, doktorlar iş bırakacak. Ulaşım aksayacak, otobüsler kısmen çalışacak, çöpler toplanmayacak, hastanelerin acil servisleri dışında hizmet verilmeyecek, öğretmenler okula gitmeyecek. Salı günkü eylemin içeriğini pazartesi günü duyuracağız."

Yayın Tarihi : 11.10.2015 : 17:03

Etiketler : İzmirde    İki    Gün    Hayat    Duracak    Bölge   


Yorumlar

4521
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN