Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara’daki Terör Saldırısına Protesto

Ankara’daki Terör Saldırısına Protesto
Gaziantep’te, Ankara’daki ’Barış Mitingi öncesi meydana gelen 95 kişinin öldüğü, 246 kişinin yaralandığı patlamalar protesto edildi.

 

Yeşilsu Parkı’nda öğle saatlerinde HDP Gaziantep İl Örgütü öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık bin kişilik kalabalık, terör saldırısını protesto etti. Ellerinde pankart ve dövizlerle slogan atan kalabalık, saldırının faillerinin bulunmasını istedi. Patlamalarda yaşamını yitirenlerin adlarının okunduğu protestoda bazı kadınlar ise gözyaşı döktü.
 
Oturma eyleminin de yapıldığı protestoda konuşan HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, yaşananların sorumlusunun iktidar partisi olduğunu öne sürerek şöyle dedi:
 
"Bu zihniyetin, kadınları pazarda satan IŞİD zihniyetinden farkı yoktur. Bu zihniyet katliamcı, ötekileştiren, kendinden olmayan herkesi düşman eden zihniyettir. Biz bu zihniyeti kınıyoruz. Bu zihniyet karşısında halkların kardeşliğini istiyoruz. Halkların bir arada renkli, tek bir parça gibi bir araya gelip, kardeşlik köprülerini yükselten ve barışa akan bir zihniyet istiyoruz."

Yayın Tarihi : 11.10.2015 : 16:53

Etiketler : Gaziantepte    Ankaradaki    Terör    Saldırısına    Protesto   


Yorumlar

2852
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN