Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP Heyetinden Vali Toprak’a Terör Ziyareti

CHP Heyetinden Vali Toprak’a Terör Ziyareti
CHP İzmir İl Başkanlığı’nda yapılan toplantı sonrasında oluşturulan CHP heyeti, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile makamında son terör olaylarını görüştü.

 

CHP heyeti, eski Maliye Bakanı ve CHP İzmir Miletvekili Zekeriya Temizel, CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Dr. Aytun Çıray, İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Zeynep Altıok, İl Başkanı Bedri Serter, İzmir milletvekillerinden Kamil Okyay Sındır ve Özcan Purçu ile birlikte Ali Kemal Elitaş’tan oluştu. Heyet adına CHP’nin görüşlerini dile getiren Zekeriya Temizel, İzmir Valisi Mustafa Toprak’a "Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti başkentinde şimdiye kadar karşılaştığı en büyük terör saldırılarından birisiyle karşılaştı. Türkiye’nin bu tür belalara karşı kendisini ne şekilde koruyacağı, bu olaylar karşısında nasıl önlem alacağı konusunu burada yeniden tekrar edecek değiliz. Ancak bildiğimiz bir olay vardır; Evrensel terör olayları özellikle uluslararası terör olayları bir yerde yaptığı eylemi mutlaka başka yerlerde de devamını getirir. O nedenle ülkemizin kesinlikle gereken önlemleri alması gerekiyor. Canlarımız kayboldu dedik. Acılarımız büyük. İçimiz yanıyor. Onun ötesinde de bunun devamında, özellikle camilerde, cem evlerinde veya başka yerlerde yapılacak törenlerde gereken her türlü önlemin alınacağını varsayıyoruz. Bizler bu olaylar tam anlamıyla ortaya çıkartılana kadar, başka olayların olmasının tam anlamıyla engellenmesine kadar gereken sağduyuyu kesin olarak göstereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi teröre karşı her türlü desteği verebileceğini bu gün Merkez Yönetim Kurulu kararından sonra ilan etti. Biz de İzmir İl olarak da aynı kararları bir kez daha sizlerin önünde tekrar ediyoruz. Teröre karşı mücadelede kesinlikle ve kesinlikle her türlü özveriyi göstermeye hazır bir vaziyetteyiz" dedi.
 
"DEMOKRATİK GÖSTERİ HAKKINI TERÖRİZMLE KARIŞTIRMAYALIM"
 
Temizel’den sonra söz alan CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray da demokratik gösteri hakkına dikkati çekerek şunları söyledi:
 
"Biz hassas bir noktaya da dikkatinizi çekmek isteriz. Devlet terörü önlerken demokratik gösteri hakkına dikkat etmelidir. Devletin görevi demokratik gösteri hakkını engellemek değil, bu hakkı kullanan yurttaşlarımızı teröristlerden korumaktır. Elbette olayların neden bu hale geldiğine dair bilgiye dayalı görüş ve tespitlerimiz var; ancak bu aşamada siyasi eleştiri hakkımızı erteliyoruz. Bu arada ilimize de cenazeler gelebilir ve duygusal bir takım tepkiler olabilir. Bunları da azami anlayışla karşılamalıyız. İzmir son felâketten sonra daha da hassas hale gelmiştir. Kardeş kavgası yaratmak isteyenler İzmir’de bir provokasyona girişebilirler. Bu konuda istihbarat ve güvenlik önlemlerinin de arttırılmasını istiyoruz, bunu yapacağınız konusunda umutluyuzve hatta kuşkumuz yok."
 
TOPRAK TEŞEKKÜR ETTİ
 
Konuşmalar üzerine söz alan İzmir Valisi Mustafa Toprak birlik gerektiren böyle bir günde ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Toprak, kesinlikle bu olayları aynı şekilde algıladığını ve dolayısıyla da görüş birliği içerisinde olduğunu ifade etti. CHP heyeti gelmeden önce benzer görüşmeleri emniyet mensuplarıyla beraber yaptıklarını ifade eden Toprak, "Devlet deneyiminizi de paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim" dedi.

Yayın Tarihi : 11.10.2015 : 12:24

Etiketler : Chp    Heyetinden    Vali    Topraka    Terör    Ziyareti    Bölge   


Yorumlar

3145
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN