Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Lezzet Küpü Toplar

Lezzet Küpü Toplar
Çiçeği burnunda İzmirli firma Jefe Food tarafından üretilen ISO 22000 belgesine sahip aperatif lezzet topları yoğun ilgi görüyor.

 

Menemen Ulukent’te yer alan atölyede üretilen ve büyük çoğunluğu dünyada ve Türkiye’de ilk olan aperatifler sağlıklı olmasının yanısıra hafif ve lezzetiyle de beğeni kazanıyor. Firma sahipleri Şenay Yılkaya Yavuz ve Murat Yavuz çifti tarafından 1 yıl boyunca yapılan araştırma ve tadımları değerlendirme sürecinin ardından çeşit ve ürün planlaması yapılarak patent başvurusunda da bulunulan ve onaydan geçen lezzet topları için catering firmaları, cafe & barlardan talepler gelmeye başladı. Şenay Yılkaya Yavuz üretime geçtikleri 5 ay gibi bir sürede lezzet topları için Ege ve Marmara Bölgesi’nin yanısıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve bir çok ülkeden talep geldiğini söyledi. Gıda mühendisi Neslihan Turan’ın da görev aldığı ekibin üretimleri arasında başı zeytin çekiyor. Çekirdeği çıkarılan zeytinin çekirdek bölümü doldurularak tamamlanıyor. Zeytinli ürünler arasında Peynirli Zeytin Dolması, Ton Balıklı Zeytin Dolması, Kıymalı Zeytin Dolması bulunuyor.
 
Peyniri de özel üretilen ve piyasada bulunan stick mozzarella’dan da çok farklı olan baharatlı peynir topları, sade peynir topları, domatesli kıymalı pirinç topları, domatesli peynirli pirinç topları, safranlı kıymalı pirinç topları, safranlı peynirli pirinç topları ile dünyada tek olduğu iddia edilen midyeli pirinç topları ürünler arasında yer alıyor.
 
Soğuk zincir sistemiyle dağıtılan ürünler 1 yıl boyunca garantili. Ürünlerin mikrobiyolojik raporları bulunuyor.

Yayın Tarihi : 11.10.2015 : 10:38

Etiketler : Lezzet    Küpü    Toplar    Bölge   


Yorumlar

1829
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN