Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuşadası’nda Kruvaziyer Bereketi

Kuşadası’nda Kruvaziyer Bereketi
Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ndeki Ege Ports Limanı’na bugün aynı anda 7 gemi ile 18 bin kruvaziyer yolcu ve 5 bin mürettebat giriş yaptı.

 

 
Türkiye’nin kruvaziyer başkenti Kuşadası’na 7 kruvaziyer gemisi bu sabah saatlerinde yanaştı. Zuiderdam, Prinsendam, C. Constellation, Sİlwer Wind, Celestal Olympia, Celestal Odyssey, Vairety Voyager isimli kruvaziyer gemileri ile 18 bin yolcu ve 5 bin mürettebat limana giriş yaptı. Yolcuların yarısı 230 otobüs ile Efes Meryemana turuna çıkarken gemide kalan çoğunluğu Amerikalı, Japon, İspanyol yolcular olmak üzere şehir merkezine yöneldi. Kuşadası Ege Ports Limanı yetkilileri yaptıkları açıklamada ekim ayı sonuna kadar 51 kruvaziyer gemisi ile yaklaşık 145 bin turistin giriş yapacağını belirtti.
 
Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası yolcu limanının ilçe ve ülke ekonomosi açısından büyük bir önem taşıdığına dikkat çekerek, "Kruvaziyer sezonu Kuşadası’nda yılın 10 ayına yayıldı. Önceki yıllarda ağustos sonunda kepenk kapatan esnafımız artık yılın 12 ayı işyerlerini açık tutuyor. Kruvaziyer turizminde beklentilerimiz yüksek. Bu nedenle konaklama açısından 2015 yılının parlak geçtiğini söyleyemeyiz. Rusya ve çevresindeki ülkelerde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yabancı turistler fiyatlarda promosyon yapan Antalya bölgesindeki otelleri tercih etti. Ege Bölgesi’ne gelmesi muhtemel turistleri sezon başında kaybettik. Ancak Ramazan Bayramı ile sezon başladı. Burada yerli turistin önemini bir kez daha gördük. O nedenle, Bodrum ve Çeşme’de yerli turiste tanınan ayrıcalıklar, bizim ilçemizde de uygulanmalıdır" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 17:15

Etiketler : Kuşadasında    Kruvaziyer    Bereketi    Genel   


Yorumlar

1183
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN