Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Koreli Denizcilere Özel İlgi

Koreli Denizcilere Özel İlgi
Liman ziyareti gemiyle İzmir’e gelen Güney Kore Eğitim Grubu Komutanı Tuğamiral Jong-Sam Kım İzmir’in yöneticilerine öğle yemeği verdi.

 

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Kore Eğitim Grubu Komutanı Tuğamiral Jong-Sam Kım ve Beraberindeki Askeri Ataşeler İle Gemi Komutanları’nın, Mülki ve Askeri Erkânına İade-İ Ziyareti amacıyla vermiş olduğu öğle yemeğine katıldı. Öğle yemeği programına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu, Güney Kore Ankara Büyükelçisi ve diğer ilgililer de katıldı.
 
Düzenlenen programda konuşan Tuğamiral Jong-Sam Kım; “Biz, Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Deniz Mürettebatları Deniz Harp Okulları 4. Sınıf Harbiyelilerle beraber 130 gündür eğitim amaçlı 15 ülke 16 liman gezdik. Bizim için en birinci ülke Türkiye idi. İzmir’e il ziyaretimizin çok anlamı var. Türkiye bizi çok sıcak ağırlıyor, çok samimiler. Türkiye ve Kore ilişkisine bakacak olursak, duygusal olarak tarihi olarak coğrafi olarak çok bağlılık göz önüne seriliyor. Bu ülkede adeta bir komşumun evini, ailemin evini ziyaret etmiş gibi hissediyorum. Buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum, bizi çok sıcak ağırladınız, sağ olun" dedi.
 
Vali Toprak da "Öncelikle burada Kore Deniz Kuvvetlerinin bu güzel gemisinde, güzel denizci kardeşlerimizle bir arada bulunmaktan bir onur duyuyorum. Bir kez daha kadimden gelen dostluğumuzu ve kardeşliğimizi bu kardeşlik gemisinde, kan kardeşlik gemisinde algıladım, hissettim" dedi.
 
Kore Eğitim Grubu Komutanı Tuğamiral Jong-Sam Kım ve Beraberindeki Askeri Ataşeler İle Gemi Komutanları, Kore Cumhuriyetinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın, 70. kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle daha sonra İzmir Valisi Mustafa Toprak’ı makamında da ziyaret etti.
 

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 17:07

Etiketler : Koreli    Denizcilere    Özel    İlgi    Bölge   


Yorumlar

9435
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN