Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Diren’e Bakılmıyor

Engelli Diren’e Bakılmıyor
Mersin’in Erdemli İlçesi’nde doğuştan solunum yetmezliği nedeniyle felç olan 6 yaşındaki Diren Deniz Sevim rahatsızlanınca götürüldüğü hastane ve çevre kentlerinde çocuk yoğun bakım ünitesi bulunamayınca erişkin yoğun bakıma alındı.

 

 
Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 3 aylık tedavi sürecinin ardından pazartesi günü taburcu edilen Memet Sevim (44) ve Rabia Sevim (37) çiftinin tek çocuğu olan Diren Deniz Sevim, 2 gün sonra fenalaşınca Erdemli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Diren Deniz Sevim, Acil Servis’te yapılan müdahalenin ardından yoğun bakıma alınmasına karar verildi. Ancak 112 Acil Servis aracılığıyla yapılan araştırmada Mersin ve çevre illerde boş çocuk yoğun bakım ünitesi bulunamadı. Bu gelişme üzerine küçük kız, hastanenin erişkin yoğun bakım ünitesine alınıp tedavisine burada devam edildi. Baba Mehmet Sevim, "Erdemli Devlet Hastanesi’nde Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi olmadığı için Türkiye genelindeki hastanelere bildirildi ancak yer bulunamadı" dedi.
 
Hastane yöneticisi Dr. Yahya Efe, 112 Acil aracılığıyla Mersin ve çevre illerde yapılan araştırmada çocuk yoğun bakımlarda boş yatak bulunamadığını ve araştırmanın devam ettiğini bildirdi. Efe, bu gelişme üzerine hastanın ikinci basamak yoğun bakım ünitesine alınarak tedavisine başlandığını, çocuk yoğun bakım bulunduğunda sevkini yapacaklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 13:23

Etiketler : Engelli    Direne    Çocuk    Yoğun    Bakım    Ünitesi    Bulunamıyor    Sağlık   


Yorumlar

7403
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN