Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ağız Dolusu Sağlık

Ağız Dolusu Sağlık
Konak Belediyesi ile Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ’Sağlıklı Dişler Şenliği’ ile çocuklar hem eğlendi hem de ağız ve diş bakımını öğrendi.

 

 
Sağlıklı nesillerin yetişmesi için biraraya gelen Konak Belediyesi ile Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Alsancak Kıbrıs Şehirleri Parkı’nda düzenlenen ’Sağlıklı Dişler Şenliği’ ile minikler ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirilirken, bir birinden renkli etkinlikler sayesinde de eğlenceli bir gün geçirdi. Erken yaşlarda diş sağlığı konusunda farkındalık yaratarak çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan şenliğe Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diler Yaşar, hastane çalışanları ile ilçedeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler ve aileleri katıldı. Gün boyu süren şenlikte minikler ağız ve diş bakımını gerçekleştirilen tiyatro ve müzik gösterileri eşliğinde öğrendi.
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş şenliğe katılan çocuklara diş macunu ile diş fırçası armağan etti. Çocukların sağlıklı büyümesi için üstlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını dile getiren Başkan Pekdaş, "Hepinizi çok seviyorum, çok iyi insanlar olarak yetişin, birbirinizi, ülkenizi çok sevin" dedi. Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diler Yaşar da çocuklara diş fırçasını sevmelerini ve gülüşlerine güvenmelerini tavsiye ederek "Sağlıklı dişlere sahip çocuklar, sağlıklı nesiller oluşturacaktır" dedi.
 
Sağlıklı Dişler Şenliği’ne katılan minikler önce Şubadap Müzik Topluluğu’nun birbirinden eğlenceli şarkılarından oluşan konserini dinledi, ardından Rota Dişler Dünyası adlı tiyatro oyununu izledi.
 
 

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 13:05

Etiketler : Ağız    Dolusu    Sağlık    Bölge   


Yorumlar

3065
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN