Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Koda, Hikmet Şimşek Anısına Sahnede

Koda, Hikmet Şimşek Anısına Sahnede
Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 12 Ekim’de, ’Efsane Şef’ Hikmet Şimşek’in 14. ölüm yılı anısına gerçekleşecek sezon açılış konseriyle sanatseverlerle buluşacak.

 

Türkiye’de bir ilçe belediyesi tarafından kurulan ilk oda orkestrası olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 2015 - 2016 Sanat Sezonu’nu anlamlı bir konserle açacak. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek konser, 12 Ekim 2001’de yaşama veda eden Şimşek’in anısına ithaf edilecek. Şef Rengim Gökmen’in yöneteceği, Piyanist Özgür Aydın’ın solist olarak yer alacağı etkinlik, saat 20.00’da başlayacak. Duygu yüklü gecede, Muammer Sun ve Beethoven’ın eserleri yorumlanacak. KODA, yeni sanat sezonunda Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde ayda iki kez, yerli ve yabancı solist ve şeflerle sanatseverin karşısında olacak.
 
Ayrıca orkestra, Karşıyaka Belediyesi’nin Bahriye Üçok Bulvarı’nda bulunan hizmet binasının giriş katında da müzik dinletileri sunmaya başladı. Yeni sezonda KODA’nın Quartet olarak verdiği ilk mini konseri; Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın da aralarında bulunduğu dinleyiciler, büyük ilgiyle izledi. KODA, sezon boyunca her çarşamba 14.00 - 15.00 saatleri arasında Karşıyakalılar için belediye giriş katında mini konserler vermeye devam edecek.
 
 

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 12:51

Etiketler : Koda    Hikmet    Şimşek    Anısına    Sahnede    Bölge   


Yorumlar

2778
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN