Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yabancı Kadınlar’dan Örnek Girişim

Yabancı Kadınlar’dan Örnek Girişim
İzmir’de görev yapan NATO askerleri veya yabancı şirket temsilcilerinin eşlerinin oluşturduğu kısa adı İWAİ olan İnternational Woman of İzmir (Uluslararası İzmir Yabancı Kadınlar Derneği) üyeleri, Karabağlar’da engelliler parkı yapmak için Başkan Muhittin Selvitopu’na istekte bulundu.

 

 
Projenin sorumlusu dernek üyesi Andria Ergun, proje yürütücüsü dernek üyesi Pınar Aziz ile Karabağlar Belediyesi AK Parti meclis üyeleri Kazi Uzun, M. Şirin Aydemir Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuya ilişkin taleplerini ileten ve eşi Türk olan Andria Ergun, uzun zamandır Alsancak’ta oturduğunu, bir engelli parkı yapmayı planladığını belirterek, “Sayın Başkan, bunun için en güzel uygun bölgenin Karabağlar olduğunu düşünüyoruz. Siz de bize bir yer önerirseniz projesi ve yapımı bizim tarafımızdan karşılanacak tam kapasiteli bir engelli parkı yapmayı istiyoruz. Aralık ayında düzenleyeceğimiz kermeste ve toplayacağımız bağışlarla parkımızı en kısa sürede bitireceğiz" diye konuştu.
 
Dernek üyelerinin istedikleri projeyi memnuniyetle karşılayan Başkan Selvitopu, Karabağlar’da yapılacak projenin çok olduğuna dikkat çekerek projesi olan herkese de kapılarının açık olduğunu söyledi.
 
Araştırmalar sonunda belirlenen parka gelen proje sorumlusu Andira Ergun, belediye yetkilileri ile alanı dolaşarak bilgi aldı. Proje’nin Aralık ayında başlayacağını belirten Ergun, ilkbahar’da da tamamlanmasının planlandığını söyledi.
 
 

Yayın Tarihi : 10.10.2015 : 12:18

Etiketler : Yabancı    Kadınlardan    Örnek    Girişim    Bölge   


Yorumlar

8899
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN