Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''PKK Seçim Öncesi Eylemsizlik İlan Edecek''

''PKK Seçim Öncesi Eylemsizlik İlan Edecek''
HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, PKK’nın 1 Kasım öncesi eylemsizlik ilan edeceğini  ileri sürerek, "İnşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz" dedi. 

 

PKK’nın eylemleri durdurmasıyla gerginliğin ortadan kalkacağını ileri süren ve çatışmasızlık ortamının sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Hişyar Özsoy şunları söyledi:
 
"Suruç olayından bu yana ortada çok ciddi bir savaş durumu var. 300’den fazla gerilla, asker, sivil, polis vatandaşımız hayatımızı kaybetmiştir. Bu nedenle ailelerine başsağlığı diliyorum. İnşallah bu ölümler son ölümler olur. Bir çatışmasızlık ortamı oluşturmak için elimizden gelen tüm gayreti sarf ettik, etmeye de devam ediyoruz. Sonuç almaya yakınız. İnşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz. Hepimizin canı yanıyor. Çok zor süreçlerden geçiyoruz.  Toplumda zincirleme sıkıntılar oluşmuş durumda. Vatandaşlara tek çağrımız aklını ve vicdanını dinleyip ona göre oy kullanmasıdır."
 
1 Kasım seçimlerinde de HDP’nin birinci sıra milletvekili adayı olan Hişyar Özsoy, 7 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koalisyon kurulmasına izin vermediğini ileri sürerek, "Sadece biz değil tüm halk sayın Cumhurbaşkanının aktif siyasete bu kadar müdahale etmesinden rahatsız. Burada cumhurbaşkanlığı makamının bir saygınlığı kalmamıştır" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 18:40

Etiketler : Hdpli    Özsoy    Pkk    Seçim    Öncesi    Eylemsizlik    İlan    Edecek    Genel   


Yorumlar

3583
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN