Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''HDP Milletin Sesi Yerine Kandilin Sesini Dinledi''

''HDP Milletin Sesi Yerine Kandilin Sesini Dinledi''
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, 7 Haziran seçimi sonrası 80 milletvekili ile meclise giren HDP’nin milletin sesini dinlemediğini belirterek, "HDP demokratik bir ortamda demokrasi mücadelesi yerine, sebebini anlamadığımız bir şekilde muktedir olamadılar ve maalesef milletin sesi yerine Kandil’in sesini dinlediler, Çözüm sürecini katlettiler" dedi.

 

Bitlis Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 7 Haziran’da ülkede herhangi bir olay olmadan ve kimsenin burnu kanamadan bir seçim geçirdiklerini söyledi. Demiröz, 7 Haziran sonrasında seçim sonuçlarının değerlendirildiğini, geçen 3 aylık sürede de koalisyon çalışması yapıldığını fakat sonuçlanmadığını belirterek "Bu seyir içinde ister CHP, ister MHP’nin neler istediklerini bütün vatandaşlarımız gördü. Herhangi bir hazırlıkları, ülke yönetimiyle ilgili bir kadroları ve programlarının olmadığı aşikar. Koalisyon kurma mümkün olmadı. Bu nedenle tekrar anayasa gereği 45 gün sonra seçim kararı verildi. İnşallah 1 Kasım’da ülkemiz yeniden seçime gidiyor. Seçim için güzel ve Bitlisimizin içinden gelen bir milletvekili listesi hazırlandı ve halkımızın önüne koyuldu. Genel merkezimiz 7 Haziranı iyi analiz ederek, hem MYK hem de MKYK’da genel başkan yardımcılığında değişiklik yaptı. 2001 ruhuna geri dönüldü" dedi.
 
Bölgenin olmazsa olmaz tek partinin Ak Parti olduğunu da belirten Demiröz, çoğu partinin bu bölgede ekipleri, il ve ilçe teşkilatlarının bile olmadığını söyledi. Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan seçim beyannamesine de değinen Demiröz, beyannamenin çiftçi, emekli, çalışan, yaşlı, çocuk, memur, taşeron, genç ve ailelere için müjdelerle dolu olduğunu belirterek şöyle konuştu:
 
HDP ÇÖZÜM SÜRECİNİ KATLETTİ
 
"İktidarımıza mal olsa bile bunu yapacağız dedik ve 3 yıl süreyle bunu uyguladık. Bölge insanı 3 yıl çok rahat yaşadı ve güven ortamı gelişti. 7 Haziran’da bu ortamın devam etmesi için diğer partinin de mecliste olmasını düşünerek bir sosyolojik olarak destek verdiler. Diğer parti 80 milletvekiliyle meclise geldi. Belki de çizgisini bu şekilde devam ettirseydi, 80 milletvekili ilerdeki seçimlerde 100 ile 120 olacaktı. Türkiye’de AK Parti’den sonra belki ikinci büyük parti olacaktı. 7 Haziran seçimi sonrası demokratik bir ortamda demokrasi mücadelesi yerine, sebebini anlamadığımız bir şekilde demek ki muktedir olamadılar ve maalesef milletin sesi yerine kandilin sesini dinlediler. Çözüm sürecini katlettiler. Sebebi kesinlikle onlardır. Ama biz çözüm sürecini tamamen kapatmadık. Buzdolabında diyoruz ve bekletiyoruz."
 
Demiröz, bölgedeki Kürtlerin herhangi bir probleminin olmadığını ve herkesin kardeşçe yaşadığını da belirterek "Güvenlik güçlerimiz terör örgütünün bu bölgedeki emellerini bir şekilde kıracak. Kamu ve alan hakimiyetini sağladıktan sonra, kesinlikle Çözüm süreci ve bin yıllık kardeşliğimizin devam edeceğini ve en kısa sürede bunun sağlanacağına eminim. Tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet diyoruz. Buna inanmış ve beraberce yaşadığımız kardeşliğimiz bundan sonra devam edecek" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 16:45

Etiketler : Ak    Partili    Demiröz    hdp    Milletin    Sesi    Yerine    Kandilin    Sesini    Dinledi    Politika   


Yorumlar

6504
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN