Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Selde Evlerini Kaybettiler

Selde Evlerini Kaybettiler
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde eldiven üretim atölyesinde işçi 50 yaşındaki Yıldıray Şimşek’in, eşi ve oğlu ile kirada oturduğu evi önceki günkü selde kullanılmaz hale geldi. Geçici olarak öğretmenevinde kalan aile, yeni bir yuva kurmak istiyor.

 

Sağanak yağmur nedeniyle Kabasakal Deresi’nin taşması sonucu oluşan selde en çok zarar görenler arasında Şimşek ailesi yer aldı. Kavaklık Mahallesi Halkapınar Caddesi’nde 3 katlı binanın zemin katında kirada oturan ailenin evi sel sularıyla kaplandı. Evin içinde 1.5 metreyi aşan su nedeniyle eşyaların tümü kullanılmaz hale geldi. Evde de hasar oluştu. Aile, kişisel bir kaç eşya dışında tüm eşyayı kamyonete yükleyip çöpe attı.
 
Geçici olarak öğretmenevinde kalan aile, şimdi yeni bir yuva kurmak istiyor. Sel meydana geldiğinde eşi Zehra’nın, 12 yaşındaki oğlu Burak’ı okula götürdüğünü, üst kattaki ev sahibinin kendisini uyarmasıyla dışarıya çıktığını anlatan Yıldıray Şimşek, şöyle konuştu:
 
"Bütün eşyamız gitti. Çamaşır makinesi, buzdolabı, koltuk takımı, yatak odası ne varsa gitti. Artık bu evde de oturamayız. Çamur içinde her yer. Temizlense bile oturmak istemiyoruz. Her an sel baskını riskiyle yaşamak istemiyoruz. Kaymakamlığa gittik. Gerekli yerlere müracaat ettik. Yeni bir yuva istiyoruz. Barınacak bir ev istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz."
 

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 12:45

Etiketler : Selde    Evlerini    Kaybettiler   


Yorumlar

1522
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN