Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Telefon Dolandırıcısına Kanmadı

Telefon Dolandırıcısına Kanmadı
Zonguldak Belediye Kültür Merkezi’inde işçi kadrosunda çalışan 56 yaşındaki Kaya Çebi, kendisini ’savcı’ olarak tanıtıp bankada parası olup olmadığını soran dolandırıcıya inanmayarak telefonu kapattı.

 

Kaya Çebi’yi cep telefonundan arayan kimliği belirsiz kişi, kendisini polis olarak tanıtıp bankada parası olup olmadığını sordu. Çebi’nin, bankada 13 bin lirası olduğunu söylemesi üzerine, ’Sizi savcıya bağlıyorum’ diyerek telefonu başka bir kişiye verdi. Telefonu alan ve kendisini ’savcı’ olarak tanıtan kişi de "Kimliğin nerede? Cep telefonu bataryan yeter mi?" gibi sorular sorunca dolandırılmak istendiğini anlayan Kaya Çebi, arkadaşına polisi arattırdı. Bu sırada polisin gelmesi için dolandırıcıları oyalayan Kaya Çebi, daha sonra telefonu kapattı.
 
Polisin arkadaşına, "Karakola gelsin, şikayetçi olsun" dediğini anlatan Kaya Çebi, "Ben polisin gelmesi için dolandırıcıyı oyalarken, polis karakola başvurmamı istiyor. Dolandırıcı zaten benim inanmadığımı anladı. Polis o numarayı tespit edip adamı niye bulmuyor? Bunlar bu şekilde bir sürü can yakıyor. Nasıl bulunacak, nasıl çözülecek bu sorun. Bir çözüm bulunması gerekiyor" dedi.

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 11:32

Etiketler : Telefon    Dolandırıcısına    Kanmadı   


Yorumlar

5999
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN