Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


25 Yıllık Tecrübe Artık Avrupa'da

25 Yıllık Tecrübe Artık Avrupa'da
Beyaz Balon Anaokulları Okul Öncesi Eğitimde 25 yıllık tecrübesini Avrupa’ya da açtı. Almanya’da Okul Öncesi Eğitim üzerine öğretmen yetiştiren köklü eğitim kurumu Berufskolleg Stolberg’in öğrencileri, her yıl stajlarını Beyaz Balon Anaokulları’nda gerçekleştiriyor.

 

Okul Öncesi eğitim kurumlarına eğitmen yetiştiren Almanya’nın köklü eğitim kurumu Berufskolleg Stolberg’den gelen öğrenciler teorik eğitimin ardından Türkiye’de okul öncesi eğitim ile ilgili Beyaz Balon Anaokulları’nda pratik eğitimlerini alıyor. 
 
Okul öncesi yüksek öğrenim kurumu ile protokol imzalayarak  5 yıl önce başlayan bu staj programı ile Beyaz Balon Okullarının kapılarını Avrupalı öğretmen adaylarına açan Beyaz Balon Anaokulları kurucusu Nur Yaraş,“25 yıllık eğitim tecrübemizle Avrupa’ya okul öncesi eğitim konusunda eğitmenlik yapacak duruma ve birikime sahip olmaktan ekibim adına gurur duyuyorum. Avrupa’da eğitim alan, Avrupa okullarında öğretmenlik yapacak öğretmen adayları bu işi öğrenmek için son beş yıldır Türkiye’yi ve Beyaz Balon Anaokulları’nı  tercih ediyor.. Bu hem okulum adına hem de ülkemiz adına kat ettiğimiz aşamanın en güzel örneğidir. Okulumuz aynı zamanda Türk Eğitim sistemini de bu proje çerçevesinde en iyi şekilde temsil etme şansı yaratırken ve eğitim alanında geldiğimiz noktayı Avrupalılara gösteriyor” dedi.
 
Staj programının yeni öğrencileri Arlinda Ameti, Jasmin Larysz ve Veronika Kummer Beyaz Balon Karşıyaka şubesinde geçtiğimiz günlerde eğitimlerine başladı.
 
Almanya Aachen’dan gelen ve eğitim yılı başından beri  Beyaz Balon Anaokulları’nda staj gören  Arlinda Ameti, Jasmin Larysz ve Veronika Kummer,”Almanya’da pek çok seçkin okul öncesi kurumda staj yapma şansımız  oldu, ancak burada gördüklerimizden ve İzmir’den çok etkilendik. Mezun olduktan sonra burada çalışmayı çok istiyoruz”dedi.
 
Beyaz Balon’un öğrencileri de, proje çerçevesinde edindikleri yeni öğretmenleri ile kısa sürede kaynaştı. Yaşları 18 ile 21 arasında değişen ve çocuklarla Almanca, İngilizce, zaman zaman da aksayan Türkçeleri ile iletişim kuran  alman stajerler, kısa sürede Beyaz Balon öğrencilerinin gönlünü fethetti. Çocuklardan gördükleri ilgi ve sevgi sayesinde Türkiye’ye kısa sürede adapte olan stajerler, bugüne kadar edindikleri okul öncesi eğitimle ilgili teorik ve pratik bilgileri hayata geçirmenin hazzını yaşarken aynı zamanda ilk kez karşılaştıkları Türk Kültürünü de yakından tanımaya çalışıyorlar. 

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 10:51

Etiketler : beyaz balon    nur yaraş    tecrübe    avrupa    eğitim    pratik eğitim   


Yorumlar

1255
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN