Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gribe Ne İyi Gelir?

Gribe Ne İyi Gelir?
Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında büyük küçük herkesin en büyük hastalıklarından biri olan grip, insanlardan insanlara çok hızlı ve kolay bir şekilde geçtiği için en çok rastlanan hastalıklar arasında yer almakta. Grip rahatsızlığı ile birlikte gelen solunum yollarının tıkanması ile birlikte öksürük ve halsizlik problemlerine aşağıda vereceğimiz öneriler ile son verebilir...

 

Grip ile ilgili doğal çözüm önerilerini denemenize rağmen üç gün boyunca yüksek ateş ve nesef almakta zorluk yaşıyor iseniz kesinlikle doktor kontrolünden geçmelisiniz.
 
Grip Belirtileri İçin Doğal Çözüm Önerileri
 
Grip rahatsızlığınız için ilaç kullanmak yerine doğal ve daha sağlıklı öneriler arıyorsanız işte o önerilerimiz;
 
 
Ballı, Limonlu Çay: Kış aylarının ve grip rahatsızlığının anıldığı ortamlarda ilk akla gelen doğal çözümlerin başında antioksidan deposu olan ballı ve limonlu çay gelmektedir. Grip ile birlikte kaybettiğiniz vücut enerjisini kazanmanızı sağlayacak olan ballı limonlu çay, hastalık ile birlikte vücudunuza giren bakterilerin C vitamini etkisi sayesinde vücuttan atılmasını sağlar.
 
Ballı limonlu çay hazırlarken isterseniz siyah çay içerisine bir miktar bal ve limon ekleyerek içebilir, isterseniz bir bardak sıcak su içerisine eşit miktarda bal ve limon ilave ederek içebilirsiniz.
 
 
Bitki Çayları: Hastalıklar ile doğal yollar ile savaşmak için bitki çayları en iyi yöntemdir. Özellikle yüzyıllardır faydası tartışılmaz olan yeşil çay, hem hastalıklardan korunmanızı, hem de strese karşı önlem alarak rahatlamanızı sağlar.
 
Sadece grip değil pek çok hastalığın tedavisi için tercih edilen yeşil çay ile birlikte ginseng çayı, ıhlamur çayı ve nane çayı da grip ile birlikte öksürük ve boğaz ağrısına çözüm olacaktır.
 
 
Limon: Grip virüsü ile en iyi savaşan şey limondur. Grip ile birlikte gelen bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olacak olan limon, gribin tüm etkisini vücutta en az şekilde hissedilmesini sağlar. Gün içerisinde içeceğiniz tüm içeceklere sadece birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyerek tüketebilirsiniz.
 
 
Sarımsak: İlaç kullanmak istemeyenlerin grip ile mücadelesinde en etkili silahlarından biri de doğal bir antibiyotik olan sarımsaktır. Sarımsağın grip için faydalarından yararlanmak istiyorsanız her sabah bir kase yoğurt içerisine birkaç tane sarımsak ekleyerek yemelisiniz.
 
 
Sirke: Grip enfeksiyonunun etkisini azaltmak ve vücuttan bakterilerin daha hızlı atılmasını sağlamak için gün içerisinde 1 bardak su içerisine 2 çay kaşığı kadar sirke ekleyebilirsiniz.
 
 
Su: Grip rahatsızlığınız sürdüğü sürece bol bol su tüketmelisiniz. Su, hem vücut dengesini sağlayacak, hem de enfeksiyonun vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı olacaktır.
 
 
Burnunuzu Çekmeyin: Grip ile birlikte gelen burun akıntısı en çok rahatsızlık veren şeyler arasında yer almakta. Bu durumda burnunuz aktığı zaman burnunuzu içe çekmek yerine yanınızda taşıdığınız mendil ile temizleyin.
 
 
Bol Bol Dinlenin: Gribi en hızlı şekilde vücuttan atmak istiyorsanız bol bol dinlenmelisiniz. Özellikle sıcak alanlarda dinlenmek vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi almasını sağlayacaktır. Hastalığınız süresince aktivitelere katılmak yerine bir süre dinlenin ve kendinize zaman ayırın.
 
Kaynak: ekadınca.com
 

Yayın Tarihi : 09.10.2015 : 09:35

Etiketler : grip    gribe ne iyi gelir    limon    ballı limonlu çay    su    sirke    bitki çayları    sağlık    hastalık    mevsim geçişi    vücut    sarımsak   


Yorumlar

3767
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN