Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bu Seçimin Özü Bir Referandum''

''Bu Seçimin Özü Bir Referandum''
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bu seçimin özünün, bir referandum seçimi olduğunu düşünüyorum. Türkiye tek başına güçlü bir iktidarla mı devam etmeli, yoksa koalisyonla mı devam etmeli. Sandıkta kullanacağımız oyun ortaya çıkaracağı sonuç bu” dedi.

 

Yozgat’ta yerel gazeteleri ziyaret eden Bekir Bozdağ, yurt dışında oy kullanma işleminin başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada, gümrüklerde oy kullanmanın eskiye nazaran şimdi daha kolay hale geldiğini belirtti. Bozdağ, “Yurt dışından değişik nedenlerle Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızda gümrük kapılarında oy kullanabilirler. Eskiden gümrük kapılarında oy kullanmak için ya Türkiye dışına çıkış yapmak gerekiyordu ya da Türkiye’ye giriş yapmak gerekiyordu. Yasa değişikliği yapıldı. Bu zorunluluk ortadan kaldırıldı. Şu anda gümrük kapısında oy kullanmak için yurt dışına çıkış gereği yok. Yurda giriş gereği de yok. Sadece gümrük kapısına gelerek vatandaşımız oyunu kullanıp geri gidebilir. Türkiye içerisinde ise izine gelmişse gümrük kapsında gidip oyunu kullanır ve tekrar Türkiye’deki işine devam edebilir" dedi.
 
Milletvekilliği seçimlerinin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu ifade eden Bozdağ, “Bu seçimin özünün bir referandum seçimi olduğunu düşünüyorum. Türkiye 2015-2019 arasını tek başına güçlü bir iktidarla mı devam etmeli, yoksa koalisyonla mı devam etmeli. Esasında sandıkta kullanacağımız oyun ortaya çıkaracağı sonuç bu. Tek başına iktidara mı evet diyeceğiz, yoksa koalisyona mı evet diyeceğiz. Oyumuzu verdiğimiz partilerin farklı olması bu soruların cevabını değiştirmeyecektir. Ben böylesi bir referandum oylaması şeklinde seçimin geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 08.10.2015 : 14:22

Etiketler : Bozdağ    Bu    Seçimin    Özü    Bir    Referandum    Politika   


Yorumlar

6746
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN