Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçakçılar Jandarmanın Dikkatinden Kaçamadı

Kaçakçılar Jandarmanın Dikkatinden Kaçamadı
Bodrum’da demirli eski bir tur teknesinden şüphelenen jandarmanın yaptığı çalışma sonrası, organizatör olduğu belirlenen 2 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Ayrıca akşam tekneye binmek için gelen 45 kaçak, jandarma ekiplerince yakalandı.

 

Bodrum’da yasa dışı göçmen geçişlerine karşı denizden ve karadan yapılan denetimler aralıksız sürüyor. Dün sabah Aydın’ın Didim İlçesi’nden Bodrum’daki Cennetkoy’a gelerek demir atan eski bir tur teknesinden şüphelenen jandarma, tekneyi kontrol etti. Teknenin evrağı alındı; şüpheli jandarmaya götürüldü. Şüphelinin ifadesinden teknenin kaçak geçiş için kullanılacağını öğrenen jandarma, olayla ilgili Bodrum çarşı merkezinde, organizatör olduğu belirlenen bir kişiyi daha gözaltına aldı. Aynı günün akşamı da çevrede önlem alan jandarma, tekneye binmek için şambrellerle gelen 45 kaçağı yakaladı. Zanlıların sorgularında 15 metrelik tekneye 200 kaçağın bindirileceği ve kaçaklardan 2-3 bin dolar arası para alındığı ortaya çıktı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklandı.
 
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
 
Öte yandan bu sabah, Bodrum’dan Yunan adalarına yola çıkan lastik bot ile İstanköy adasına geçmeye çalışan bir bottaki Pakistan uyruklu yaklaşık 11 kaçak ölümden döndü. Kaçakların içinde bulunduğu lastik bot, bir kuru yük gemisinin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Bottaki kaçaklar yollarına devam edip İstanköy adasına çıkmayı başardı.

Yayın Tarihi : 08.10.2015 : 13:27

Etiketler : Jandarmanın    Şüphesi    Kaçak    Teknesini    Yakalattı   


Yorumlar

9254
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN