Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gökdere’de Aşure Etkinliği

Gökdere’de Aşure Etkinliği
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçede faaliyet gösteren Alevi dernekleri temsilcileri ile Dramalılar Köşkü’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda biraraya geldi. Toplantıda Gökdere Mahallesi’nde geniş katılımlı olarak yapılacak aşure etkinliği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Kasım ayında Gökdere Mahallesi’nde yapılacak olan aşure etkinliğinin planlanmasında sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak akıl ilkesiyle hareket etmek istediklerini belirten Başkan Olgun Atila, "Etkinlik planması ile birlikte, kentimizin sorunlarını da beraber tartışalım istedik" dedi. Bornova Belediyesi’nin yerelde kalkınma hedeflerini anlatan Başkan Atila, "Biz tüm projelerimizde ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunun en büyük örneği ise Dost Market’tir. Hiçbir vatandaşımızı ayırmadan gerçek ihtiyaç sahibine ulaşarak, onları rencide etmeden hizmet vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.
 
Alevi Dernekleri adına konuşan İsmail Doğan da, 1990’lardan bu yana derneklerin çalışmalarıyla cem ve kültür evlerinin yapılanmasının devam ettiğini belirterek, Türkiye ve Avrupa’da önemli yol aldıklarını söyledi. Doğan, "Pınarbaşı’nda başlatılan cemevi çalışmaları bizi sevindiriyor. Ayrıca İzmir’de değişik yerlerde yapılan cem ve kültürevi çalışmaları için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve bizim için yaptığı çalışmalar ve güzellikler için de Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya çok teşekkür ederiz" dedi.
 
Toplantıya; Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesi, Sivas İmranlılar Derneği Bornova Şubesi, Çorum Eşençay Derneği Bornova Şubesi, Sivas Divrililer Derneği Bornova Şubesi, Pınarbaşı Alevi Kültür Derneği, Altındağ Tahtacılar Derneği, Iğdırlılar Dernekleri Federasyonu
 
Aralıklar Derneği Bornova Şubesi ve Afyon Bozder Derneği Bornova Şubesi temsilcileri katıldı.
 
Toplantının ardından Dramalılar Köşkü’nde bulunan Atatürk fotoğrafları sergisini gezen katılımcılar Dost Market’i de ziyaret etti.

Yayın Tarihi : 08.10.2015 : 11:16

Etiketler : Gökderede    Aşure    Etkinliği    Bölge   


Yorumlar

1943
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN