Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Müezzinoğlu'ndan Sert Açıklamalar

Müezzinoğlu'ndan Sert Açıklamalar
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti hükümetinden önce o zamanın yetkililerinin ambulans bağışlatmak için kapı kapı gezdiğini ileri sürdü.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ile birlikte Aksaray’da 400 yataklı Devlet Hastanesi yeni binasının temel atma törenine katıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, hükümet olarak insana önem verdiklerini belirterek, ’’Biz önce insanı yaşatacağız ve ondan sonra diğer haklara geçeceğiz. Yaşam haklarını yerine getirmek bu hükümet ve her hükümetin öncelikli görevleridir’’ dedi.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, hükümet tarafından Aksaray’a yapılan sağlık yatırımlarını anlattı. Müezzinoğlu, ’’Milletin kaderiyle oynamak isteyenler, çelme takmak isteyenler var. Dün nasıl başaramadılarsa, bugün de, yarın da başaramayacaklar. Çünkü görüyorum ki Aksaray, milletimiz, bizimle beraber’’ dedi.
 
’’LAFLA MİLLİYETÇİLİK OLMAZ’’
 
Müezzinoğlu, Ak Parti hükümetinden önce, o zamanın yetkililerin ambulans bağışlatmak için kapı kapı gezdiğini belirterek, şunları söyledi:
 
’’2002’de iktidarı devraldığımızda Aksaray’da toplam 10 tane ambulans vardı. Bu 10 ambulansın kaçını devlet almış, kaçını Almanya’da çalışan işçilerimiz bağışlamıştı. O zamanın yetkilileri, görevlileri, ambulans bağışlatmak için kapı kapı geziyorlardı. Şimdi ambulans helikopter, uçaklarımız ve sayısız ambulanslarımız var. Büyük ülke, milli duruş bu. Lafla milliyetçilik olmaz. Birileri oturuyor Ankara’da milliyetçilikten bahsediyor. Orada oturarak milliyetçilik yapılmaz. Bu bayrağı, dünyanın her köşesinde dalgalandırabiliyorsan o zaman milliyetçisin, millisin.’’
 
’’BENİM EVİM 110 METREKARE’’
 
Temeli atılan hastanenin 62 bin metrekare olduğunu belirten Müezzinoğlu, ’’Bu hastanemizin 62 bin metrekare kapalı alanı var. Yani 1 yatağa düşen kapalı alan 160 metrekare. Burada 160 metre kare dairesi olan birisi var mı? Benim evim, 110 metrekare. Bu hastamıza verilen değerdir. Bu anlamda bugün geldiğimiz nokta dünyanın en ileri geldiği nokta’’ dedi.
 
Bakanlar Müezzinoğlu ve Aşcı, yapılan konuşmanın ardından protokol üyeleriyle birlikte butona basıp, temel atma işlemini gerçekleştirdi.
 
Müezzinoğlu ve Aşcı, daha sonra da Aksaray Üniversitesi’nin akademik yıl açılışına katıldı.

Yayın Tarihi : 07.10.2015 : 17:16

Etiketler : Bakan    Müezzinoğlubirileri    Oturuyor    Ankarada    Milliyetçilikten    Bahsediyor    Politika   


Yorumlar

9626
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN