Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çuval Cinayeti Davasında Karar

Çuval Cinayeti Davasında Karar
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde çuval içinde cesedi bulunan 37 yaşındaki Murat Dereli cinayetinin sanığı olarak yargılanan tutuklu 3 kişi çeşitli hapis cezasına çarptırılırken, tutuksuz yangılanan ölenin ablası Mukaddes Dereli Özder beraat etti.

 

Göltürkbükü Mahallesi, Çataldağ Mevkisi’ndeki ormanlık alanda geçen 11 Ağustos’ta, bir çuval içinde el ve ayakları arkadan bağlanmış, ağzına bez parçası tıkılmış, başına poşet geçirilmiş erkek cesedi bulundu. Köylülerin ihbarı üzerine sevk edilen jandarma ekipleri, başka yerde öldürülerek atıldığı belirlenen kişinin, yaralama suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden bir süre önce tahliye edilince bir balık çiftliğinde çalışmaya başlayan Murat Dereli olduğunu belirledi.
 
Olayın ardından jandarma, Dereli’nin eniştesi 39 yaşındaki Selim Eyri, kız kardeşleri 36 yaşındaki Halise Dereli Eyri, 35 yaşındaki Mukaddes Dereli Özder ve annesi 60 yaşındaki F.K. ile 37 yaşındaki R.K.’yi gözaltına aldı. 5 şüpheliden anne F.K. serbest kalırken; diğerleri tutuklandı. Şüpheliler hakkında ’kasten öldürme’ ve ’yakın akrabayı öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Altıncı duruşmada tutuklu sanıklardan Mukaddes Dereli Özder tahliye edilerek tutuksuz yargılanmasına karar verildi.
 
MAHKEME HEYETİNE HAKARET
 
Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 8’inci duruşmasından karar çıktı. Selim Eğri 12 yıl, eşi Halise Dereli Eğri 18 yıl, R.K. 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Mukaddes Dereli Özder’in beraatine karar verdi. Kararın okunmasının ardından mahkeme heyetine tepki gösteren ve üzerine yürümeye çalışan Selim Eğri jandarmalar tarafından durduruldu. Selim Eğri salodan çıkarılırken, mahkeme heyeti hakkında hakaretten tutanak tuttu.
 
SALONDA GERGİNLİK
 
Beraat eden Mukaddes Dereli Özder avukatı Özge Doğanalp, "Adalate ve mahkeme heyetine başından beri güvenimiz sonsuzdu. Deliller ve kriminal inceleme sonunda müvekkilimin suçsuz olduğu ve öldürülen ağabeyinin acısının yanında bir de tutuklanma acısını yaşadığını düşünürsek; karar bizim için sevindirici oldu. Gerçek katiller de adalet önünde hak ettiği cezayı aldı" dedi.

Yayın Tarihi : 07.10.2015 : 17:00

Etiketler : Çuval    Cinayeti    Davasında    Karar   


Yorumlar

7763
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN