Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP Narlıdere Seçim Startını Verdi

CHP Narlıdere Seçim Startını Verdi
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Narlıdere ilçe başkanlığının ‘İktidara Yürüyüş’ sloganıyla yola çıktığı seçim startı programına katıldı.

 

Narlıdere CHP ilçe Başkanlığı tarafından Narlıdere AKM’de düzenlenen İktidara yürüyüş şölenine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP İzmir İl başkanı Bedri Serter, CHP İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Milletvekili adayları Ali Hıdır Uludağ, Sevda Erdan Kılıç, Nilay Kökkılınç, Muhsin Kurt, Emir Cömert, CHP Genel merkez disiplin kurulu üyesi Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl yöneticisi Celal Yıldız, CHP İzmir il yöneticileri, Narlıdere Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Narlıdere İlçe Başkanı Cafer Esen ve partililer katıldı.
 
Önce Birlik, Önce Türkiye
 
CHP’lilerin yoğun ilgi gösterdiği seçim startı programında CHP Narlıdere İlçe başkanı Cafer Esen, sahnede ilçe yöneticilerini de yanına alarak seçimler için sahaya inmeye hazır olduklarını ifade etti. Esen “ 5 seçim, 3 yılı aşkın bir süredir beraber çalıştığım arkadaşlarıma, bugüne kadar gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ederim. Önce Birlik, Önce Türkiye sloganıyla yola çıkıyoruz. Demokrasinin güvencesi, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin teminatı bağımsızlığın temeli biziz. Çünkü biz Cumhuriyet halk partisiyiz” dedi. 
 
Kurtuluşun anahtarı CHP
 
Seçim çalışmalarına resmen başladığını açıklayan CHP Narlıdere İlçe başkanlığının etkinliğinde bir konuşma gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ‘ Tek kişinin istediği, zorla yapılan bir seçime adım adım yaklaşıyoruz’ diyerek sözlerine başladı. Batur “Tek kişi 400 milletvekili çıkartılamadı diye, tek başına iktidar olunamadı diye ülkemizi bu seçime zorladılar. Her şeyden önce şunu bilmeliler. Bir kere vites boşa gitti, yokuş aşağı gitmeye başladılar. 1 Kasım gecesi bunlar tam bir sükûtu hayale uğrayacaklar. Her yükselişin bir düşüşü olur, artık onlar için düşüş zamanı gelmiştir. Korkmaları ve saldırganlıklarının sebebi de bundandır. Ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmak ve tekrar aydınlığa kavuşmak için, emeklimizin, işçimizin daha iyi şartlara kavuşması için insanlarımızın huzur içinde çocuklarını huzur içinde yetiştirebilecekleri bir Türkiye için tek bir adres var, o da Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. Özellikle genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim beyannamesi, toplumun her kesimine hitap eden bir kurtuluş anahtarı niteliğindedir. Ülkede şu anda bir seçim havası yok maalesef. Ama seçim havasını bahane ederek oturacak ve meydanı onlara bırakacak değiliz. 26 günlük süre içerisinde nerde eksiğimiz var, nerede sıkıntı varsa bu sıkıntıları çözerek seçimlere coşku ile katılacağız. Özellikle emanet oyların geri alınması konusunda mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bizlere ne görev düşerse Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkanı olarak bizi bu noktalara taşıyan örgüt ve partimiz için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız ve hepimiz yapmak mecburiyetindeyiz. Gelin hep birlikte daha fazla çalışalım. Cumhuriyet halk partisine bu ülkenin her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Cumhuriyet Halk Partimizin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koalisyon süreci içerisindeki duruşu, yaptığı çalışmalar, hazırladığı 14 ilkeli madde, olmazsa olmaz dediği 5 madde ile ilgili tavrını bu ülke insanı unutmayacaktır. Partimizin her konuşmasında dile getirdiğimiz sloganı tekrar ediyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu da başbakan olarak görmek istiyoruz” dedi.
 
1 Kasımda iktidara yürüyoruz
 
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ise CHP Narlıdere ilçe seçim startı programında yaptığı konuşmada ‘Narlıdere geçtiğimiz seçimlerde aldığımız oyların üstüne minimum yüzde on koymak zorundayız’ dedi. Serter “ 92 yıllık CHP olarak bütün sistemimizi dürüstlük üzerinize kurduk. Genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlunu hakkedecek başbakanlık noktasına götürmek için hepinizden var gücünüzle, dürüst bir şekilde çalışmanınız istiyorum. 1 Kasımda iktidara yürüyoruz inşallah” dedi.
 
Hakkımı ve emeğimi helal etmiyorum 
 
Seçim start etkinliğinde bir konuşma gerçekleştiren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Narlıdere’den rekor beklediklerini ifade etti. Bayır “Ben bu Narlıdere’nin 2011’de Hem Türkiye’de, hem de İzmir’de tarihi rekora imza attığını, il başkanı olarak bizzat yaşadım. Çıtayı ve sizden beklentimizi yükseltiniz. Bu seçimde yine Gerçek Narlıdere’yi ve rekorlarını partimize kazandırmanızı istiyoruz. CHP’nin İzmir’deki puan kayıpları sebeplerini incelediğimizde, üzülerek söylemek istiyorum ki matematiksel olarak HDP’nin aşması adına oy verdikleri net bir şekilde görünüyor. O arkadaşlara bir çift sözüm var. Eğer bizler CHP’sini iktidar yapmak için, gecemizi gündüzümüze katarak il, ilçe. Köy demeden çalışıyorsak, bu partiye oy vermeyip başka partiye oy verenlere ben hakkımı ve emeğimi helal etmiyorum” dedi.
 
Bir olalım, iri olalım, diri olalım
 
CHP İzmir Milletvekili adayı Ednan Arslan konuşmasında artık birlik olunması gerektiğini, kavgalar için zaman olmadığını belirtti. Arslan “Mecburi bir seçim için çalışmalara başlıyoruz. Milli iradeyi ağzından düşürmeyenler, 7 Haziran’da sandıktan çıkan sonunca sandıkta göstermediler. Koalisyon çalışmalar adlı komediyi hep beraber izledik ve hemen ardından mecburi sandık halkımızın önüne tekrar geldi. Bizim için artık kişisel sorunlarımızı bir kenara bırakarak ortak paydada buluşma vaktidir. Pir Sultanın dediği gibi bir olalım, iri olalım, diri olalım” dedi.

Yayın Tarihi : 07.10.2015 : 16:44

Etiketler : narlıdere    narlıdere belediye başkanı abdül batur    chp    seçim       


Yorumlar

8110
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN