Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Tek Çözüm Adresi AK Parti''

''Tek Çözüm Adresi AK Parti''
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, partisinin 1 Kasım seçim beyannamesinde toplumun her kesimini kapsayan vaatlerin yer aldığını söyledi.

 

Bornova Doğanlar mahallesinde seçim çalışmalarını sürdüren Ulema, AK Parti seçim beyannamesinde emeklileri, kadınları, gençleri, taşeron çalışanları, asgari ücretlileri, polis ve askerleri kapsayan reform niteliğinde vaatlerin bulunduğunu söyledi. Kentsel dönüşüme de değinen Ulema, imarsız/izinsiz yapılara elektrik ve su aboneliği müjdesinin de Başbakan Davutoğlu tarafından verildiğini hatırlattı. 

 
ULEMA’YA BORNOVA DOĞANLAR’DA YOĞUN İLGİ
 
1 Kasım seçimleri için saha çalışmalarını hızlandıran AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Bornova Doğanlar mahallesinde vatandaşlarla ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Doğanlar mahallesi sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Ulama, vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti ve AK Parti’nin seçim beyannamesi hakkında detaylı bilgi verdi. 
 
TEK ÇÖZÜM ADRESİ AK PARTİ
 
Gençlerden kadınlara, öğretmenlerden öğrencilere, emeklilerden taşeron çalışanlara, polis ve askerlere kadar toplumun bütün kesimlerini kapsayan bir seçim beyannamesinin AK Parti üst kurulları tarafından hazırlandığının altını çizen Ulema, Türkiye’nin sorunlarının tek çözüm adresinin AK Parti olduğunu vurguladı. 
 
TÜM KESİMLERİ KUCAKLAYAN SEÇİM BEYANNAMESİ
 
“1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar çıkmamız durumunda engellilerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız, emeklilerimiz, esnafımız, yatırımcımız, işçilerimiz, tüccarlarımız, çiftçilerimiz, sanayicimiz ve bütün kesimlerimiz için; somut, hayata geçirilebilir, gerçekçi ve vizyoner reform, vaat ve projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” diyen Ulema, bazı vaatleri şöyle sıraladı: 
 
“Tüm işçi ve bağkur emeklilerimize de önümüzdeki dönemde yıllık ilave 1.200 TL vereceğiz. 
 
Önümüzdeki yıl için asgari ücreti 1300 TL’ye yükseltme yönünde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na teklifte bulunacağız. Ayrıca, yapılan işin tehlike sınıfına göre, asgari ücrette farklılaştırılma sağlayacağız. 
 
Polislerimizin 2200 olan ek göstergelerini 3000’e çıkaracağız. 
 
51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki İşveren Sigorta Primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldıracağız. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız.
 
Yüzde 15’ten yüzde 10’a indirdiğimiz Bağkur Sigortalısı olan esnafımızın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi Kesintisini tamamen kaldıracağız. 
 
Emeklilerimize aylık 250 TL bedel mukabilinde konut sahibi olma imkanı sağlayacağız. 
 
Evde çocuk bakım hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamını destekleyeceğiz.”  
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLANDIRILACAK
 
Uzun yıllardır göç, gecekondulaşma, çarpık yapılaşma, kaynak yetersizliği, hukuki sorunlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan kentleri yaşanabilir ve marka şehirler haline getirmeyi planladıklarını kaydeden Ulema, yüksek standartlarda şehirleşmenin önünü açabilmek için kentsel dönüşüm çalışmalarının önümüzdeki dönemde kent estetiği de göz önünde bulundurularak hızlandırılacağını söyledi. 
 
İZİNSİZ YAPILARA ELEKTRİK VE SU ABONELİĞİ MÜJDESİ
 
İzinsiz yapılarla ilgili olarak da Başbakan Davutoğlu’nun 1 Kasım seçim beyannamesini açıklarken ‘elektrik ve su aboneliği’ ile ilgili müjdesini hatırlatan Ulema, “Büyükşehirler başta olmak üzere pek çok ilimizde kanayan bir yara haline gelen İzinsiz yapıların elektrik ve su aboneliği sorununu çözeceğiz” dedi.  
 

Yayın Tarihi : 07.10.2015 : 13:12


Yorumlar

3446




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN