Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Böke, EGİKAD'ı Ziyaret Etti

Böke, EGİKAD'ı Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi’nin ekonomi kurmaylarından biri olan ve İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı Selin Sayek Böke, Ege İş Kadınları Derneği’ni (EGİKAD) ziyaret etti. Ziyarete EGİKAD yönetim kurulu üyeleri katılırken, kadın girişimciler iş hayatında yaşadıkları sıkıntıları anlatarak yeni dönemdeki TBMM’den bu sorunları aşacak tedbirlerin alınmasını istedi.

 

Ziyarette konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Selin Sayek Böke’nin bir kadın olarak 1. sıradan aday olmasına çok sevindiklerini belirtti. Kadınların, iş, siyaset ve sosyal hayatta ön planda olması için mücadele ettiklerini ifade eden Elmasoğlu, “Böke’nin kendisini iyi yetiştirmiş bir kadın olarak siyasette de kendisini ispat etmesi bizi çok mutlu ediyor. Kendisine yeni başladığı siyasi yolculuğunda başarılar diliyoruz. Yeni oluşturulacak Meclisten de kadınların iş hayatına girişteki zorlukların kaldırılmasını bekliyoruz. Yeterli sermayesi ve üzerinde gayrimenkulü bulunmayan kadın girişimcilere Kredi Garanti Fonu aracılığıyla kaynak yaratılmasını istiyoruz. Kadınların hem kariyer hem de çocuk sahibi olmaları için kreş imkanlarının artırılmasını bekliyoruz. Kadına verilen destek miktarlarının daha da yükseltilmesini istiyoruz" dedi.
 
CHP İzmir 1. bölge milletvekili adayı Selin Sayek Böke de seçim bildirgelerinde gençlere ve kadınlara dönük olarak birçok projenin yer aldığına işaret ederek, kadınların daha çok ekonominin içinde yer alarak ülkeye katma değer sağlaması gerektiğini söyledi. Kadınların iş hayatında daha aktif olması için her mahalleye bir kreş yapılmasını istediklerini anlatan Böke, "Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi dünyada medeni sayılan birçok ülkeden önce kadına seçme ve seçilme hakkını tanımıştır. CHP, kadın hakları konusunda Türkiye’de örnek partidir. Kadınların iş hayatında etkin yer alması için her türlü düzenlemeyi yapmaya hazırız. Kadınlara verilecek destekleri daha da artıracağız. Kadıların iş hayatındaki payını gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak için her türlü tedbiri alacağız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 07.10.2015 : 11:15

Etiketler : Chpli    Bökeden    Egikad    Ziyareti    Bölge   


Yorumlar

1181
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN