Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


HDP Van’da Milletvekili Adaylarını Tanıttı

HDP Van’da Milletvekili Adaylarını Tanıttı
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Van’da milletvekili adaylarının tanıtım törenine katıldı. Yüksekdağ, "Bu memlekette hiçbir şey yokmuş gibi sonuçlara darbe yapıp tekrar bizi sandığa sürükleyenleri affetmeyeceğiz. Van halkı 1 Kasım’da 8’de 8 yaparak gereken cevabı verecektir" dedi.

 

 
Bir düğün salonunda yapılan tanıtıma, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban, HDP’li belediye başkanları ve partililer katıldı. HDP İl Başkanı Veysi Dilekçi’nin açılış konuşmasının ardından kürsüye HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ çıktı. Milletvekillerini tanıttıktan sonra konuşan Yüksekdağ, HDP’nin 1 Kasım seçimlerinde büyük bir başarıyla çıkacağını söyledi. 7 Haziran seçimleri sonrası halkın iradesine saygısızlık edildiğini belirten Yüksekdağ, "Halkın demokratik değerlerini bir kez daha ayaklar altına aldılar. Böyle bir rezalet olmaz. Bu memlekette hiçbir şey yokmuş gibi sonuçlara darbe yapıp tekrar bizi sandığa sürükleyenleri affetmeyeceğiz. 7 Haziran’da 8 milletvekilinin 7’sini çıkardıysa 1 Kasım’da 8’de 8 yaparak gereken cevabı verecektir" dedi.
 
BU İKTİDAR ONLARA HARAMDIR
 
AK Parti’nin 1 Kasım’da büyük bir başarı elde etmeyi amaçladığını ifade eden Yüksekdağ, "1 Kasım’da büyük bir başarı elde edeceklerini umuyorlar. Elinizdeki o kanı ne yapacaksınız. Bir iktidar için 400 milletvekili peşine düşmüş bir iktidar elinizdeki kanla anaların oluk oluk akan gözyaşlarıyla abad olacağınızı mı sanıyorsunuz? Bu iktidar onlara haramdır. Kul hesabını sormazsa iktidar sahiplerine, Allah hesabını soracak. Bu haram bir iktidardır. İçine kan karışmış, ölüm karışmış. İşte böyle bir iktidar bütün bu savaşa kana gözyaşına rağmen kendisini sürdürmesi mümkün değildir. Seçim sandıklarından 400 milletvekili kazanmayı, düşünenler yine kaybedecekler. 1 Kasım’da da inadına HDP, inadına barış diyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 06.10.2015 : 19:46

Etiketler : Hdp    Vanda    Adaylarını    Tanıttı    Genel   


Yorumlar

9998
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN