Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Feribottaki Minibüslerde 109 Kaçak Yakalandı

Feribottaki Minibüslerde 109 Kaçak Yakalandı
Çanakkale’de polis, GESTAŞ’a ait araba vapurundaki 3 minibüste, aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu Afgan, İran ve Irak uyruklu 109 sığınmacıyı yakalandı. Afgan kaçaklar arasındaki 2 çocuğun acıktığını gören polis, bir lokantada karınlarını doyurdu.

 

 
Eceabat’taki iskeleden araba vapuruna arka arkaya binen 3 minibüste kaçakların bulunduğunu öğrenen polis, harekete geçti. Kontrol edilen minibüslerde, aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu Afgan, İran ve Irak uyruklu 109 sığınmacı yakalandı.
 
Araç şoförleri gözaltına alınırken; kaçaklar minibüslerle birlikte emniyete götürüldü. Burada Afgan kardeşler Mahdi Barbari (10) ile Mohadese Barbari’nin (5) el işaretiyle acıktıklarını anlatması üzerine polis memurları vakit kaybetmedi. İki kardeşi emniyete yakın bir lokantaya götüren polisler, karnını doyurdu. Ayrıca diğer sığınmacılara bisküvi ve su ikramı yapıldı. Karnı doyurulan iki çocuğun emniyete geri getirildiğinde yüzleri gülüyordu. İki çocuk gülerek kameralara el salladı. Sığınmacıların emniyetteki işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.
 
 

Yayın Tarihi : 06.10.2015 : 19:14

Etiketler : Feribottaki    Minibüslerde    Kaçak    Yakalandı   


Yorumlar

3623
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN