Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


HDP'li Aday'dan Evren Göndermesi

HDP'li Aday'dan Evren Göndermesi
Şanlıurfa eski belediye başkanlarından HDP milletvekili adayı Feridun Yazar, artan olayların tek sorumlusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu iddia etti, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğer gerçekten başkan olursa bu halk korkarım Kenan Evreni arar" dedi.

 

 
1977 yılında CHP’den Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yapan 12 Eylül davasının mağdurlarından olan ve 1 Kasım’da HDP’den 6’ncı sıra milletvekili adayı olan Feridun Yazar, son günlerde ülkede gazetecilerin hedef haline gelmesini kınadı. Basının özgür olmadığı ülkelerde toplum özgürlüğünden bahsedilemeyeceğini belirten Feridun Yazar, son dönemlerde yaşananların mağduru olduğu 12 Eylül’den daha baskıcı halde olduğunu ileri sürdü.
 
Doğu ve Güneydoğu’da yaşananların 12 Eylül döneminde yaşanmadığını, o günlerde bile sokağa çıkma yasağının uygulanmadığını belirten Yazar, şunları dedi:
 
"12 Eylül’de güvenlik bölgeleri uygulanmadı. Bu dönemde AK Parti hükümeti, bunları çok aştı. Çok yakında Recep Tayyip Erdoğan eğer gerçekten başkan olursa bu halk korkarım 12 Eylülün darbecisi Kenan Evreni arar. Çünkü bu adam Kenan Evren’den de çok tehlikeli çok daha baskıcı çok daha antidemokratik ve hukuku hiçe sayan bir anlayışa sahiptir."
 
 

Yayın Tarihi : 06.10.2015 : 17:56

Etiketler : Hdp    Adayı    Yazar    Halk    Kenan    Evreni    Arar    Oldu    Politika   


Yorumlar

7984
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN