Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Eyvah Dediler Sorun Var''

''Eyvah Dediler Sorun Var''
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu’da yaptığı konuşmada, Bodrum’da Suriyeli Aylan bebeğin kıyıya vuran cansız bedenine vurgu yaparak, "Şimdi Aylan bebek fotoğrafını gördüler ya insanların bir kısmının yüreği sızlamaya başladı, vicdanı ’eyvah’ dediler. Burada büyük sorun var. Şimdi Suriyeli mülteciler meselesi seçim sonrasında birden alevlendi" dedi.

 

 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün seçim bölgesi Ordu’da Gölköy İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kent meydanı açılışına katıldı. Açılışta bir konuşma yaparak vatandaşlara seslenen Kurtulmuş 1 Kasım seçimleri için destek istedi. Ak Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek başına iktidar çıkması için Ordu’da 5’te 5 yapmalarını da isteyen Kurtulmuş, Suriyeli mülteci sorununa dikkat çekti. Türkiye’nin 2 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yaptığını, şu ana kadar 7.6 milyar dolar para harcandığını belirten Kurtulmuş, Avrupa ülkelerine tepki gösterdi.
 
Suriyeli mültecileri taşıyan botun alabora olması sonucu Suriyeli Aylan bebeğin kıyıya vuran cansız bedeni ile ilgili fotoğrafa da dikkat çeken Numan Kurtulmuş, "Türkiye’nin her yerinde Suriyeli kardeşlerimiz var. Bunlar canlarını kurtararak Türkiye’ye kaçtılar. Bütün Suriye’nin tarihi her tarafı bombalandı. Yaklaşık 330 bin Suriyeli masum vatandaş öldürüldü. Bütün dünyanın büyük güçlerinin bilgisayarda bir savaş oyunu yapar gibi masa başında yönettikleri bir savaş cereyan ediyor. İnşallah en kısa zamanda biter. Bütün dünya bu Suriye’yi savaşı seyrederken sadece siz seyretmediniz, sadece Türkiye seyretmedi. Türkiye’de 2 milyon insana, mülteciye ev sahipliği yapıldı. 7.6 milyar dolar para harcadık. Bende bu konuyla ilgili birisi olduğum için her gün bir yabancı geliyor. Bir devlet temsilcisi geliyor, Uluslararası kuruluşun temsilcisi geliyor ’aferin, çok iyi yapıyorsunuz, tebrik ediyoruz’ diyorlar. ’Dünya standartlarının üstündesiniz’ diyorlar. E buyrun ’sizde bu işin ucundan tutun’ şimdiye kadar hiç oralı olmuyorlardı. Şimdi Aylan bebek fotoğrafını gördülerya insanların bir kısmının yüreği sızlamaya başladı, vicdanı ’eyvah’ dediler burada büyük sorun var. Şimdi Suriyeli mülteciler meselesi seçim sonrasında birden alevlendi" dedi.
 
AVRUPA ÜLKELERİ OLARAK GELİN SINIFI GEÇİN
 
Suriyeli mülteciler konusunda Avrupa’ya da seslenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Buradan Avrupa’ya geçmeye çalışanlar, botlarla geçmek isteyenler büyük bir kriz sadece Türkiye ile değil. Dünya ile ilgili büyük kriz ortaya çıktı. Kriz vardı da krizin olduğunu gördüler. Bazı çevreler bu krizin üzerinden de acaba Türkiye’yi köşeye sıkıştırır mıyız diyorlar. Bazıları diyorlar ki siz orada bir toplama kampı gibi olun biz de size 1 milyar dolar yardım edelim. Kusura bakmayın hiç biriniz bir kuruş para vermeseniz bu millet Suriyeli kardeşlerine evindeki yarım ekmeğin yarısını götürür verir ve onların meselesine sahip çıkmaya devam eder. Biz hiç kimseden iaşe, hiç kimseden ’efendim bizede üç beş kuruş verin’ demiyoruz. Biz şunu söylüyoruz ’O insanlık meselesine hep beraber sahip çıkalım, bütün dünya olarak Türkiye’de yapmış olduğu bu hizmetlerin bir kısmını da siz paylaşın, sizde bu işin ucundan tutun. Gelin insanlık dersinden sınıf geçmek sadece Türkiye’ye, sadece bu aziz millete nasip olmasın. Sizde Avrupa ülkeleri olarak gelin sınıfı geçin" diye konuştu.
 
Numan Kurtulmuş Ordu’ya hızlı tren getireceklerini, daha önce söz verdiği 5 projeyi hükümet olarak iktidar olduklarında gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.
 
Daha sonra Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, Milletvekili Oktay Çanak ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş’ün katılımıyla kent meydanı açılışı gerçekleşti.
 
Kurtulmuş ilçede ziyaretlerde bulunduktan sonra daha sonra karayoluyla Mesudiye’ye gitti, burada da sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışmalarını sürdürdü.

Yayın Tarihi : 06.10.2015 : 17:53

Etiketler : Kurtulmuş    Aylan    Bebek    Fotoğrafını    Gördüler    Ya    İnsanların    Bir    Kısmının    Yüreği    Sızlamaya    Başladı    Politika   


Yorumlar

2588
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN