Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Küresel Ticari Büyüme Hala...''

''Küresel Ticari Büyüme Hala...''
EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, G20 Ticaret Bakanları Zirvesi’nin açılışına katıldı. Conrad Otel’de gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmasını yapan Bakan Zeybekci, Türkiye ekonomisinin son yıllardaki gelişimini, reel ekonomideki gelişim ve istihdam sayesinde sağdığını ifade ederek, “Güçlü ve sürdürülebilir büyüme ancak yatırım, ticaret ve reel ekonomide istihdam sağlanmasıyla mümkündür" dedi.

 

Zeybekci, “Politikacılar olarak biz ne kadar karar alırsak alalım, ne kadar reform yaparsak yapalım eğer bunların iş dünyasına bir yansıması yoksa bunların ne ekonomik büyümeye ne de yüksek istihdam oranlarına ulaşmamız mümkün olur. Bu nedenle B20’ye çok büyük bir önem atfediyoruz. Biz bugün tartışmalarımıza, münazaralarımıza onları dinleyerek başlayacağız" diye konuştu.
 
Zeybekci, "Küresel ticari büyüme hızı hala kriz öncesi seviyeye ulaşamadı. Son 40 yıl içerisinde küresel ticaret, küresel ekonomiden daha az büyüdü. Küresel büyüme, küresel ekonomiden beslenir ve onu besler. İşte biz bu neden uygulamaya sürekli olarak baskı ve vurgu yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 06.10.2015 : 10:58

Etiketler : Ekonomi    Bakanı    Zeybekçi    Küresel    Ticari    Büyüme    Hala    Kriz    Öncesi    Seviyeye    Ulaşamadı   


Yorumlar

7326
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN