Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Avcı Okul İnşaatını Gezdi

Bakan Avcı Okul İnşaatını Gezdi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılıp yerine yenisi yapılan Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi inşaatını gezdi.

 

Bakan Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi’ndeki Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Avcı, bin öğrenci kapasiteli lisenin bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. Merhum Hacı Süleyman Çakır’ın Eskişehir’e birçok eserler kazandırdığını belirten Avcı şöyle konuştu:
 
"Hacı Süleyman Çakır Eskişehir’de yine pek çok sağlık kuruluşuna, hastaneye katkıları olan bir hayırseverimizdi. Allah gani gani rahmet eylesin. Buradaki Hacı Süleyman Çakır Kız Lisesi bina olarak miadını doldurmuştu. Bu yıl içerisinde burada Hacı Süleyman Çakır Lisesi, Hacı Süleyman Çakır’ın vasiyetine uygun olarak hizmetlerine daha genişlemiş, daha donanımlı olarak devam edecek. Eskişehir’de 27 dersliği, fizik, kimya, bilgisayar laboratuarı, iş atölyesi, kütüphane, konferans salonuyla bin öğrenciye hizmet verecek çok güzel bir okul kazanacak."
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 05.10.2015 : 15:41

Etiketler : Bakan    Avcı    Okul    İnşaatını    Gezdi    Eğitim   


Yorumlar

4147
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN