Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğan’dan ''Yerli Malı'' Tepkisi

Doğan’dan ''Yerli Malı'' Tepkisi
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan Türkiye’deki ilk elektrikli otobüs filosunu kurmak için harekete geçen ESHOT’un yerli üreticiyi hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin elektrikli otobüsleri yurtdışından getirdiğini belitten Doğan, belediye bürokratlarının geçen yıl elektrikli otobüsleri incelemek için Çin ve Almanya’ya gittiğini hatırlattı. Doğan, “Almanya ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmesinin yanı sıra hemen yanı başımızda bulunan Ankara’da bu işi yapan yerli firmalarımıza gidip onların tesislerini inceleselerdi. O zaman hem ülkemizde bu işi yapan sanayicimize güç katarlardı, hem de İzmir’in sermayesi Türkiye ekonomisine kazandırılmış olurdu. Sayın Kocaoğlu’nun ne akla hizmet Türkiye’de kayıtlı üretim yapan firmaları hazırladığı ihale şartnamesi ile neden devre dışı bıraktığını anlamış değiliz" diye konuştu.
 
Doğan, Kocaoğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nde Almanya’ya otobüs ihracatı yapacak şirketler varken neden Almaya’dan ithal otobüsleri kentimize getirdiğine anlam veremediğini vurgulayarak, “Sayın Kocaoğlu’nun ihaleyi iptal edip, yeniden gözden geçirip yerli üreticileri teşvik etmek, yeni istihdam alanları yaratmak adına aynı kalitedeki yerli üretici ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir" dedi.
 

Yayın Tarihi : 05.10.2015 : 12:48

Etiketler : Doğandan    Yerlimalı    Tepkisi    Bölge   


Yorumlar

9055
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN