Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Bahçıvan' Raflarda

'Bahçıvan' Raflarda
John Le Carre'nin kaleme aldığı ve Zeliha İyidoğan Babayiğit'in çevirmenliğini üstlendiği 'Bahçıvan' okuyucularıylarıyla buluşuyor.

 

Genç, güzel ve kocası Justin'in sevgili bir tanesi Tessa Quayle Kuzey Kenya'da korkunç bir şekilde öldürülür. Amatör bir bahçıvan, yaşlı bir dul ve diplomat olan Quayle, kendi köklerine inerek âşık olduğu kadının olağanüstü cesaretinin izlerini aramaya koyulur. Ama öğrendikleri onu şüpheli yapmakla kalmaz, Tessa'nın katillerinin de hedefi yapar.
 
Zamanımızın en ilgi çekici ve iyi hikâye anlatıcılarından biri olan John le Carré bu defa da yeni dünya düzeninin görkemli keşfinin peşine düşüyor. Dizginlenemeyen kapitalizmin karanlık yüzünü sıradan insanların ihanetleriyle anlatan Bahçıvan, karısını trajik bir ölümle kaybeden Justin Qayle'in tutkusunu okurla buluşturuyor. 
 
Bahçıvan, 2005 yılında beyazperdeye uyarlandı. Başrollerinde Ralp Fiennes, Rachel Weisz'in oynadığı, yönetmenliğini Fernando Meirelles'in yaptığı film pek çok dalda Oscar'a aday oldu.
 
 

Yayın Tarihi : 05.10.2015 : 08:58

Etiketler : Bahçıvan    John Le Carre    Zeliha İyidoğan Babayiğit    çevirmen    yazar    Justin    Tessa Quayle    Kuzey Kenya   


Yorumlar

6248
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN