Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ahmet Hakan’a Saldırı Olayında 1 Kişi Tutuklandı

Ahmet Hakan’a Saldırı Olayında 1 Kişi Tutuklandı
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yönelik saldırıya karıştıkları gerekçesiyle mahkemeye sevk edilen 7 kişiden Ahmet Şengüler "kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Diğer zanlılardan Kamuran Ergin, Uğur Adıyaman ve Fuat Elmas adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, mahkeme 3 kişiyi de herhangi bir adli kontrole gerek duymadan serbest bıraktı.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki ifade verme işlemlerinin ardından sabah saat 09.45 sıralarında adliyeye sevk edilen 7 zanlı, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun nöbetçi savcısı Mehmet Şenay Baygın’a ifade verdi. Savcı, 6 saat sorguladığı şüphelilerin 7’sini de, örgüt kurmak, darp, hakaret, tehdit ve mala zarar verme suçlarından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.
 
MAHKEMEDE 3,5 SAAT İFADE VERDİLER
 
Akşam saat 18.00 sıralarında İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüphelilerin sorgusu 3,5 saat sürdü. Nöbetçi hakimlik, Ahmet Şengüler’ün kasten yaralama suçundan tutuklanmasına karar verirken, diğer zanlılardan Kamuran Ergin, Uğur Adıyaman ve Fuat Elmas’ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti. Bu zanlılar her hafta karakola giderek imza atacak.
 
Mahkeme, Soner A., Yahya K. G. ve Nezih Ö.’yü ise herhangi bir adli kontrole gerek duymadan serbest bıraktı.
 
Tutuklanan Ahmet Şengüler Metris Cezaevi’ne konuldu.

Yayın Tarihi : 04.10.2015 : 23:30

Etiketler : ek    Bilgilerle    Yeniden    Ahmet    Hakana    Saldırı    Olayında    Kişi    Tutuklandı   


Yorumlar

7311
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN