Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hastanede Çıkan Yangın Panik Yarattı

Hastanede Çıkan Yangın Panik Yarattı
Edirne’nin Keşan Devlet Hastanesi görüntüleme merkezi binasında bulunan güç kaynağı ve kabloların aşırı elektrik yüklenmesi nedeniyle tutuşması sonucu yangın çıktı. Yoğun dumandan hastalar ve sağlık çalışanları etkilenirken, yangın riskli olması nedeniyle su yerine toz sıkılarak söndürüldü.

 

Olay, saat 14.00 sıralarında, Yukarı Zaferiye Mahallesi’ndeki Keşan Devlet Hastanesi B blokta meydana geldi. İlçe genelinde yaklaşık 7.5 saat süren planlı kesinti sonrası akım yeniden verildi. Bu sırada B blokla bitişik olan 2 katlı görüntüleme merkezi binasındaki MR ve tomografi cihazlarına elektrik akımı veren güç kaynağı ve kablolar aşırı yüklenme sonucu ısınarak yanmaya başladı. Güç kaynağı ve kabloların bulunduğu zemin kattaki odadan dumanlar çıktığını fark eden personel, durumu itfaiyeye haber verdi.
 
DUMANDAN HASTALAR ETKİLENDİ
 
Görüntüleme merkezindeki hastalar ve çalışanlar tahliye edilirken, yoğun dumandan B blokta yatan hastalar, refakatçiler ve sağlık personeli de etkilendi. Bazı vatandaşlar maske takarak bahçeye çıktı.
 
SUYLA MÜDAHALE EDİLEMEDİ
 
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi, yanan güç kaynağına elektrik akımı olması nedeniyle suyla müdahale edemedi. Bunun üzerine içeriye oksijen tüpü takarak giren bir itfaiye eri, alevlere yangın tüpünden toz sıkarak söndürdü. Yangın sonucu MR, tomografi ve röntgen cihazlarına elektrik akımı sağlayan güç kaynağı ve kablolar yanarak kullanılmaz hale geldi. Polis ve itfaiyenin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Yayın Tarihi : 04.10.2015 : 16:17

Etiketler : Hastanede    Çıkan    Yangın    Panik    Yarattı   


Yorumlar

5758
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN