Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican’dan Kocaoğlu’na Cevap

Delican’dan Kocaoğlu’na Cevap
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun söylediği, "Burası köteksiz köy değil" sözlerine tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Kocaoğlu’nun genel seçimler öncesi siyaset kaşıntısı tuttu" dedi.

 

Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’i köye benzettiğini, bunun üzücü olduğunu belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, “İzmir kimsenin çiftliği veya köyü değil. Kocaoğlu’nun İzmir gibi güzel bir şehri sahiplenmeye çalışması lazım. Bu kentte hepimiz yaşıyoruz. Kalkıp da öyle ’köteksiz’ demek çok yanlış. İzmir hepimizin şehri, hepimizin kenti" diye konuştu.
 
"Kocaoğlu’nun genel seçimler öncesi siyaset kaşıntısı tuttu" diyen Delican sözlerine şöyle devam etti:
 
"2007 seçimlerinde de aynı şeyi yaptı. ’5 tane baraj yapıyorum, İzmir’in su problemini çözüyorum’ dedi. Reklam alanlarına ’100 kilometrelik Demirağlar yapıyoruz, İzmir’i Demirağlarla örüyoruz’ sloganları ile donattı. Şimdi tekrar bunları raftan çıkartmış aynı şeyleri tekrarlıyor. Sayın Kocaoğlu siyaseti bıraksın İzmir’e hizmet yapsın. Siyaseti de İzmir’den milletvekili adayı olan Genel Başkanları yapsın."
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun mağduru oynadığını öne süren Delican, “Kocaoğlu ben mağduru oynarsam becermediğim işlerden, yapamadığım yatırımlardan kurutulurum hesabında. Bunu iyi keşfetti. İzmir’i zirveye taşıyamadıkları için burada hükümeti suçlayarak sorumluluktan kaçıyorlar" dedi.
 
AK Parti hükumetinin hiçbir zaman Türkiye’de belediyelerin önünü kapatmadığını söyleyen Delican, “Kendisi çok iyi hatırlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanlığı döneminde Kocaoğlu Ankara’dan ne istediyse aldı. Yalnız Sayın Kocaoğlu 12 yıllık döneminde biz hükumet olarak İzmir’e hiçbir yatırım yapmıyormuşuz gibi bir algı yarattı. Bu kente AK Parti hükumeti ile 31 milyar liralık yatırım yapıldı" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 04.10.2015 : 12:49

Etiketler : Delicandan    Kocaoğluna    Cevap    Bölge   


Yorumlar

1695
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN