Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin
Bağışıklık sistemi; insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan, zararlı mikrop ve hastalıkları fark edip yok etmeye çalışan bir sistemdir. Kış aylarında ve mevsim geçişlerinde bulaşıcı hastalıklar sıkça yaşanır.

 

Vücudumuzun bu hastalıklara karşı güçsüz kalmaması için yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Vitamin ve mineral bakımından zengin besinler tüketmek, kalori bakımından yüksek ve besin değeri açısından düşük gıdalardan uzak durmak gerek.
 
Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler
 
 
– C vitamininin yüksek olduğu portakal, limon, mandalina ve greyfurt gibi besinler bağışıklık sistemi açısından oldukça önemlidir.
 
 
– Vücudun günlük ihtiyacı olan 2,5 litre suyu içmeyi ihmal etmemek gerekir çünkü hastalıklara karşı vücudun savunmasız kalmaması için su çok önemlidir. Suya limon ve zencefil eklemek daha etkin hale gelir.
 
 
– Yoğurt, ayran, kefir hastalıklara karşı oldukça etkindir. Günde 1 kase yoğurt yemek ya da 1 bardak ayran/ kefir içilmelidir.
 
– Çinko bakımından zengin besinlerde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bunları et, süt, yumurta, karaciğer ve deniz ürünlerinde bol miktarda bulabiliriz.
 
 
– Günde 1 bardak yeşil çay içmek hastalıklara karşı korur ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
 
 
 
Kaynak: Ekadınca.com

Yayın Tarihi : 04.10.2015 : 10:30

Etiketler : bağışıklık sistemi    güçlendiren    besinler    besin    sağlık    su    Yoğurt    ayran    kefir hastalık    ödem    grip    kış    süt    yeşil çay    Çinko   


Yorumlar

5099
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN