Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Oxford'tu Kazandı

Oxford'tu Kazandı
Güzelbahçe'de oturan 19 yaşındaki Bora Güloğlu, dünyanın en saygın üniversitelerinden Oxford'tu kazandı. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Bora'yı Yelki'deki evine giderek tebrik etti ve başarı diledi.

 

Güzelbahçe'de MEV Koleji ve ardından Amerikan Koleji'ni burslu okuyarak bitiren öğretmen anne ve mühendis babanın tek çocuğu olan Bora Güloğlu, Oxford Üniversitesi'nin Biyokimya bölümünde okumaya hak kazandı. Türkiye'de üniversite sınavlarında ilk 1600 kişi arasına girdiğini belirten Bora Güloğlu, “Ancak ben daha önce yurtdışı okulların sınavına girmiştim ve aralarında Amerika, Almanya ve İngiltere'nin bulunduğu ülkelerden beş üniversiteyi yazdım. Beşinci sıraya yazdığım Oxford Üniversitesi'ni kazandım. Dünyanın sayılı üniversitelerinden birinde okuyacağım için çok mutluyum" dedi.
 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, evinde ziyaret ederek kutladığı Bora'ya içerisinde belediyenin kültür yayınlarının yer aldığı bir set ile Atatürk posterli bayrak hediye etti ve başarılar diledi, Türkiye'yi ve Güzelbahçe'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.
 

Yayın Tarihi : 03.10.2015 : 10:50

Etiketler : güzelbahçe    mev koleji    amerikan koleji    anne    mühendis    oxford   


Yorumlar

1997
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN