Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Müziğin Genç Yıldızları Büyüledi

Müziğin Genç Yıldızları Büyüledi
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) geleneksel hale getirdiği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı, final konseri ile sona erdi.

 

Sanat çalışmalarıyla dikkat çeken İKSEV’de, Ankara, Mersin, Adana, İzmir ve Viyana Konservatuarından ustalık sınıfına katılan altı öğrenci, uluslararası keman ustalık sınıfı’nı başarıyla bitirdi. Kursa katılan İdil Yünkuş, Bahar Yargı, Elif Ece Cansever, Ilgın Top, Asilkan Çelik, Doğa Altınok, dünyaca tanınmış solist ve eğitimci Prof. Dora Schwarzberg, Devlet Solist Sanatçısı Tuncay Yılmaz ile Viyana Konservatuarı öğretim üyelerinden piyanist Tamara Atschba eşliğinde çalıştı. Ginali ise konserle yapan kursiyerler, Vitali, Haendel, Qui, Wieniawski,Paganini ve Hubay’dan seçtikleri eserleri, MÜZİKSEV’de düzenlenen korserde büyük bir başarıyla seslendirdi.
 
Genç Yıldızların ardından sahneye gelen Tuncay Yılmaz, piyanist Tamara Atschba eşliğinde Fritz Kreisler’in Liebesleid adlı eserini, Prof. Dora Schwarzberg de yine Tamara Atschba eşliğinde Debussy’nin Sol minör Keman konçertosunu çaldı. Korserde kısa biri konuşma yapan Prof. Schwarzberg, çok yetenekli, çalışma ve öğrenme isteği ile dolu gençlerle çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu öğrencilerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Konser sonunda ise, ustalarının elinden katılım belgelerini alan genç yıldızlar, kendilerini "çok şanslı ve çok mutlu" hissettiklerini anlatıp İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’e teşekkür etti.
 
 

Yayın Tarihi : 03.10.2015 : 10:39

Etiketler : Müziğin    Genç    Yıldızları    Büyüledi    Bölge   


Yorumlar

4576
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN